Cestování na vlastní pěst může být zábavou, jen příliš neplánujte

Cestování je tak oblíbenou činností, že se snadno může přehoupnout do kategorie koníčků. Pokud se právě tohle stalo u vás, pak vás nejspíš trápí otázka, kde na různé výlety s cestovkami brát finanční prostředky. Jedním z řešení může být cestování na vlastní pěst. Společně se na toto téma podíváme.S cestovkou máte jistotu

Ano, je pravdou, že s cestovní kanceláří máte jakousi jistotu v tom, že se přinejhorším o všechno postarají. Když si to však vezmete z druhého pohledu, hravě to můžete zvládnout i vy. Nemusíte se bát, že byste si s tím neporadili. Je to pouze o zvyku, podobně jako jiné záliby. I zde potřebujete jediné, a to praxi. Jakmile budete cestovat na vlastní pěst již nějakou dobu, nebude vám to ani tak připadat.

Cestovní kanceláře i agentury si berou neuvěřitelně vysoké marže, což se vám u cestování na vlastní pěst nebude počítat. To totiž přináší obrovskou výhodu, která je v úspoře finančních prostředků. Ty následně můžete vložit do samotného cestování. Druhou výhodou je volnost. Cestovní kanceláře vám často budou nabízet své výlety a neustálou péči.

Další výhody nejsou k zahození

Výhod není nikdy dost, jak se alespoň často říká. Právě proto má cestování na vlastní pěst další zajímavé výhody. Určitě si budete chtít popovídat s místními lidmi. To budete moct ve chvíli, kdy budete mít tzv. volnost, jak jsme uvedli v předchozím odstavci. Kromě toho se budete ve všem zdokonalovat, od jazyku, přes smlouvání až po plánování.

Vraťme se k hlavní výhodě, která spočívá v úspoře finančních prostředků. Jestliže vám nevadí několikrát za den přestupovat, lze tak ještě o něco více ušetřit. V letectví platí jednoduché pravidlo, čím větší komfort, tím vyšší cena. V případě, že si zvolíte cestu s přestupy, ušetříte ve finále nemalou finanční hotovost.

Portály na letenky

Na nákup letenek existuje několik srovnávacích portálů. Snadno si do nich vložíte místo, odkud chcete letět a místo, kam chcete letět. Během pár vteřin máte nabídky letenek, které poté můžete seřadit od nejlevnějších. Bude záležet na vás, čemu konkrétně dáte přednost.

Podobně funguje možnost ubytování. Ubytování si naopak zarezervujete na jednom z nejnavštěvovanějších portálů vůbec, kterým je Airbnb. Zde inzerují přímo majitelé bytů, což pro vás znamená jediné, další finanční úspora. Nebudete tak platit za zbytečně předražený hotel.

Vyrazte si okamžitě

Teď už vám nic nebrání v cestě, abyste si v práci vzali dovolenou a odletěli poznávat svět. Nemusíte ani příliš plánovat, stačí se sebrat a odjet. Určitě s námi budete souhlasit, že čím méně člověk plánuje, tím většího dobrodružství se dočká. Takhle to svým způsobem funguje odjakživa.

Na závěr jenom malou zmínku o pojištění, na které byste zdaleka neměli zapomínat. Ať už cestujete kamkoliv, na tomto produktu rozhodně nešetřete. Mohlo by se vám to v konečném důsledku vymstít.


Jak bude reklama vypadat?
-
Trvalá reklama zde jen za 220 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Jméno *
E-mail *
Webová stránka

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..