Vyrobte si domácí knihovnu sami. Budete z ní mít větší radost

Jste milovníkem knih? Pokud ano, jste tady na správném místě. Většina lidí, co zbožňují knihy, jich také dost vlastní. Možná se v tom spousta z vás přímo vidí. Máte kam dávat své knihy? Udělejte si knihovnu, která nezabere moc místa a přitom se tam vleze spousta knih. Víte, jak na to?Žebřík na několik způsobů

Vlastníte starý žebřík? Nebojte se ho využít. Zkuste jej natřít na barvu, která se vám bude hodit do interiéru. Následně je zavěste vodorovně na zeď. Knihy tak můžete pomocí jednotlivých schůdků rozdělit podle žánrů či spisovatelů. Žebřík můžete přidělat na zeď také svisle. Budete tak mít několik poliček nad sebou.

Máte místo něj například štafle? Dají se použít stejně, jako klasický žebřík. Akorát ho nebudete přidělávat na zeď a doplníte ho o další desky. Natřete je na jakoukoliv barvu. Následně jen rozložte někde do kouta a položte desky vnitřkem na schůdky. Desky pevně přidělejte ke štaflím a můžete začít pokládat knížky.

Máte staré a nepotřebné bedýnky?

Našli jste někde vy sklepě dřevěné bedny a uvažujete o tom, že je vyhodíte? Rovnou na to zapomeňte. Dají se skvěle využít. Očistěte je a namalujte nějakou barvou. Pro přirozený vzhled je můžete nechat jen tak nenamalované a čistě je jen přetřít průhledným lakem. Potom je pořádně připevněte na zeď tak, aby směřovaly dnem ke stěně. Můžete je tak mít vedle sebe či různě rozmístěné po místnosti. Na závěr jen přidejte knížky.

Obyčejné police v kreativním stylu

Zkuste si pořídit obyčejné jednoduché poličky, které následně můžete různě skládat. Udělejte si například bludiště z poliček, ve kterém budou knihy různých velikostí. Můžete také vyzkoušet udělat z menších poliček korunu stromů. Každá větev pak ponese nějaké knihy.

Moderní je nábytek z palet

Jistě jste už slyšeli o tom, že si někdo vytváří nábytek či posezení z palet. Je nutné je obrousit do hladka, přetřít a ještě nalakovat. Vy v první řadě musíte palety nařezat a předělat do požadovaného tvaru. Následně můžete začít se stejným postupem. Vyčistěte, vyleštěte, natřete a nalakujte. Následně jako u předchozích možností pověste na zeď. Máte-li opravdu velké množství knih, nebojte se využít více nápadů z našeho článku. Vždy dbejte na sladění barev.


Jak bude reklama vypadat?
-
Trvalá reklama zde jen za 220 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Jméno *
E-mail *
Webová stránka

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..