Co je to stop motion

Představíme vám činnost, jež se může stát vaším koníčkem i přivýdělkem. Máte relativně velké množství volného času a nevíte, co s ním? Výborně, tato aktivita je totiž velice náročná na čas. Na druhou stranu vám můžeme garantovat, že na konci této aktivity vznikne vždy něco pěkného. Je to převážně o volném času a trpělivosti. V opačném případě můžete na tuto činnost zapomenout. O jakou aktivitu se jedná? Řeč je o natáčení videa nebo mini filmu, a to pomocí techniky stop motion. Jak jsme již uvedli, stop motion je časově náročná aktivita, která ovšem za to stojí.Co je to stop motion?

V první řadě vás s největší pravděpodobností bude zajímat, co je to stop motion. Jedná se o fotografování vámi vybraných objektů, a to tak, že je na každé další fotografii neboli scéně posunete o malý kousek dopředu. Může se jednat například o figurky ze stavebnice LEGO. Vezmete figurku a tu začnete následně fotit. Na každé fotografii budete figurku posouvat dopředu. Musíte si hrát i s nohami dané figurky, aby to vypadalo, že se postavička skutečně hýbe. Poté dokážete spojit prostřednictvím různých programů, jež jsou k tomu určeny fotografie k sobě.

Jakmile spojíte fotografie k sobě, vznikne vám krátké video. Ano, časově je to velice náročná aktivita. Fotografií totiž bude v některých případech stovky nebo tisíce. Po spojení fotografií tak uděláte celek neboli záznam, kde se postavička bude hýbat. Rozpohybovat nebo animovat pomocí techniky stop motion můžete prakticky cokoliv. Existuje celá řada filmů, která byla vytvořená pomocí stop motion techniky. Tyto filmy trvají stejnou dobu, jako ty klasické, tedy 90 minut. Jejich tvorba však byla daleko náročnější. Na 60 vteřin záznamu je zapotřebí přibližně 900 fotografií. Vždy záleží na tom, co animujete a jakým způsobem.

Opakování je matkou moudrosti

Ještě před tím než vám znovu sdělíme, v čem spočívá tato technika, podíváme se na snímek Wallace a Gromit: Prokletí králíkodlaka. Natočení tohoto snímku trvalo lidem přibližně 5 let času. Jak jsme již uvedli v předchozích odstavcích, jedná se o velmi náročný proces, který vyžaduje ovšem nejenom váš čas, ale i trpělivost. Stop motion je tedy technika animace, kdy reálný objekt, ať už se jedná o postavičku ze stavebnice nebo cokoliv jiného ručně posouváte a upravujete o malé úseky. Tyto posuny a úpravy pokaždé zaznamenáváte na fotoaparát nebo mobilní telefon.

V momentě, kdy uvidíte svou práci nebudete věřit svým očím, že jste zvládli něco podobného. Pomocí stop motionu se dá v dnešní době i slušně vydělávat. Zvlášť v zahraničí se za 60 vteřin práce platí i několik stovek dolarů nebo eur. Je to pochopitelné, protože firmy zde platí za váš čas. Jak jsme již uvedli v předchozích odstavcích, časově se nudit rozhodně nebudete. Pokud nemáte problém s časem, pak je důležité mít také obrovskou dávku trpělivosti.


Jak bude reklama vypadat?
-
Trvalá reklama zde jen za 220 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Jméno *
E-mail *
Webová stránka

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..