Dioptrické brýle při sečení nestačí

Při každém stroji do domácí dílny nebo zahrady máte uvedeno upozornění, že při jeho používání je třeba mít ochranné pracovní pomůcky. Ochranné brýle jsou jejich součástí. Mnoho kutilů a zahrádkářů toto upozornění zanedbává, často s poukazem na to, že mají na očích dioptrické brýle. Ty však nejsou vhodné ani na ochranu zraku při sekání trávy vyžínačem.Možná si řeknete, že co se asi tak může stát při sekání trávy strunovým vyžínačem. Tráva je měkká, nemůže ublížit. A máte naprostou pravdu. Ale jen do chvíle, kdy v trávě „najdete“ malý kamínek nebo zahozený hřebík. V tom momentě takový předmět rychlostí, kterou mu udělí plastová struna roztáčená motorem do vysokých otáček, získá úžasnou rychlost, se kterou i drobný předmět nabere značnou kinetickou energii, kterou odevzdá při nárazu do jiného tělesa. A to může být slušná rána. Například na vašich brýlích.

dělník s ochranou zraku

Dioptrické brýle nejsou stavěny na takové prudké nárazy. Ačkoliv při setkání s malým předmětem se nemusí jejich skla hned roztříštit, drobné poškozena skla v zorném poli vám výrazně zkomplikuje pohled před sebe. A jistě uznáte, že výměna skla v pěkných brýlích je mnohem dražší, než běžné ochranné brýle za pár desítek korun.

Starosti vám dokáže nadělat i obyčejná tráva. V rychlosti, s níž jsou kousky stébel vymrštěny sekačkou do prostředí, se dokáží dokonale přilepit na sklo dioptrických brýlí a při jejich neopatrném čištění si je můžete poškodit.

Při sekání se silným vyžínačem nebo křovinořezem, kde hrozí kromě úlomků hrubších stébel „setkání“ ve vzduchu i s částmi náletových dřevin nebo drobnými kamínky, je namístě nosit na hlavě celý ochranný štít. Spolehlivě ochrání nejen oči, ale i čelo a tvář před poraněními. A pod ochrannými brýlemi nebo ochranným štítem můžete mít i své dioptrické brýle, abyste na celou práci dobře viděli. Jsou totiž konstruovány tak, aby dobře seděly na hlavě a přitom nabízely i dost místa pro vaše běžné brýle.


Jak bude reklama vypadat?
-
Trvalá reklama zde jen za 220 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Jméno *
E-mail *
Webová stránka

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..