Dřevěné palety jsou dobrý materiál

Při stavbě zahradních přístřešků, nábytku nebo pomůcek se kromě nového dřeva dají s úspěchem použít starší nebo i nové dřevěné palety. Získat je můžeme jako odpad z různých prodejen, kde na jednorázových paletách dostávají zboží nebo i od výkupčích tohoto materiálu. Nejen, že ušetříme při stavbě, ale také získáme stylové vybavení své zahrady.Internet je plný nápadů a inspirací na zahradní sezení, židle či samotné křesla, pro které jsou základním materiálem dřevěné palety. Použít ale starou, ošarpanou a hnědou paletu s odlomenými deskami není nejlepší způsob, jak si svépomocí vyrobit nábytek. Na ten je lepší získat paletu novou nebo ji raději rovnou koupit. Staré a poškozené palety ze dřeva se hodí na výrobu zahradního kompostéru.

Ani u výrobků z palet nesmíme zapomínat, že jsou stále vyrobené ze dřeva. A dřevo je třeba chránit proti povětrnostním vlivům a před škůdci. Ačkoli může být výroba různých sezení a stolečků naším hobby, přece nechceme každé dva či tři roky vyrábět nové. Lepší je použít vhodné ochranné oleje na dřevo nebo lazury a natřít své výrobky a předtím použít přípravky proti plísním či dřevokaznému hmyzu, aby nám naše výrobky dlouho sloužily.

Paletový nábytek

Ale ne jen v zahradách nacházejí uplatnění výrobky z palet. Velmi oblíbený je nábytek do bytů z dřevěných palet zejména u mladých a nekonvenčních lidí. Samozřejmě že na takové použití jsou nejvhodnější nové dřevěné palety. I ty je třeba před definitivním sestavením dílců, které byly předtím rozřezány na vhodné kusy, dobře obrousit a natřít lazurou nebo lakem. Vhodné jsou akrylové laky, ředitelné vodou. Nesmrdí a u opracovaného dřeva nehrozí, že si při pohodlném sezení zadřeme třísku do prstu.

Pokud máte tvůrčího ducha a rádi pracujete s dřevem, pomocí dřevěných palet si dokážete zlepšit své bydlení i pobyt v zahradě.


Jak bude reklama vypadat?
-
Trvalá reklama zde jen za 220 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Název *
Email *
Webová stránka