Jak vybrat houpačku, která bude bavit celou rodinu

Co si přejete udělat po náročném dni v práci? Nejspíš se relaxovat a vydechnout. Už vás napadlo, jaké by to bylo natáhnout se na houpačce a nechat se uhoupat do klidného vědomí? Pohyb houpačky je sám o sobě dosti uklidňující. Stereotypní houpání dopředu a dozadu už uspalo nejedno dítě. A stejný účinek to má i na dospělého. Jak však vybrat ten nejlepší model, který se bude hodit právě do vaší rodiny?

Vybíráme zahradní houpačku

Jestli si na zahradu či terasu postavíte houpačku pro celou rodinu nebo houpací křeslo pro jednotlivce, je čistě na vás. Každý kus má něco do sebe. Křeslo se hodí na chvíle, kdy budete chtít lenošit sami se sebou. Pokud však chcete strávit příjemný čas se svými dětmi, partnerem nebo nejlepšími přáteli je lepší zvolit tu větší.

Velmi oblíbeným a v podstatě nejrozšířenějším modelem je houpačka se stříškou. Ta se musí sice po pár letech vyměnit, kvůli působení povětrnostních vlivů, ale není to nic nákladného – tyto modely zahradních houpaček lze totiž pořídit velmi levně. Houpačka unese minimálně dva lidi a díky tomu, že má sedačka šitý podsedek, je také velmi pohodlná.

Lepším výrobkem je pak houpačka stejného typu, ale navíc ji lze upravit na lehátko. V létě si tak můžete udělat spaní pod širým nebem.

Pro introverty jsou k dispozici různé variace závěsných křesel. Ty mají často v oblibě i malé děti.

I pro ně jsou k dispozici speciální produkty. Každý jistě zná osvědčenou klasiku. A to plastovou nebo dřevěnou dětskou houpačku, ze které není možné vypadnout. Dřívka uložená kolmo na sebe zajišťuje bezpečí ze všech stran.

Dřevo, ratan nebo plast

Každý člověk má v oblibě jiný materiál. Někdo je spíše milovníkem dřeva, druhý naopak kovu a třetí nedá dopustit na ratan. I to hraje roli při výběru. Ovlivňuje, zda bude nutné po sezoně houpačku schovat před mrazem a vlhkem anebo postačí ukrýt textilní doplňky. Důležitý parametr je i nosnost výrobku a jeho cena. Investice se však vyplatí. Houpání prostě miluje každý.

Napsat komentář

Jméno *
E-mail *
Webová stránka

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..