Pes ve velké zahradě

Koupili jsme si zahradu na konci vesnice a chodíme do ní i v zimě. Rádi se procházíme po louce nad sadem, z kopce je nádherný výhled do celé doliny. Naši radost nám kazí psi od sousedů. Když jim utečou z dolních zahrad, běhají po všech pozemcích. Proto jsem sousedy upozornil na elektronické ohradníky pro psy.Sami psa zatím v této zahradě nemáme, ale plánuji si jej pořídit. Dobrý hlídač ale i společník se osvědčil v zahradě u domu mých rodičů. Kromě prostoru ale pes potřebuje i výcvik, aby nedělal problémy majiteli ale ani jiným lidem při procházce po ulici nebo při běhání po loukách. Často je to problém pána, že neví, jak se má ke svému psovi chovat, ale nezbedného psa pomůže udržet v mezích slušnosti dobrý výcvikový obojek. Říkám to i sousedům. Když pes neuposlechne slovní příkaz svého pána, výcvikovým obojkem mu příkaz zdůrazníme. Nepříjemný impuls neublíží, ale upozorní pejska na povinnost dodržovat pravidla.

Nejčastější výmluvou mých sousedů je, že jim pes utekl z dolní oplocené části zahrady. Já si myslím, že je to proto, že se jim málo věnují a nechodí s nimi na dlouhé procházky na louky. A zvědaví psi doběhnou k jiným sousedům, kteří se právě po loukách procházejí. Jenže ne každému je příjemné, když ho očichává cizí pes a majitel je v nedohlednu.

pes

Aby se něco podobného nestávalo mně, mám v plánu instalovat kolem celé zahrady, tedy i kolem louky nad sadem, elektronický ohradník, který udrží psa na našem pozemku a nedovolí mu běhat po sousedních loukách. Jednak proto, aby nelekal sousedy při sečení nebo procházkách, ale ani aby se mi nezaběhl velmi daleko. Protože za psa je vždy odpovědný jeho majitel.

Z nabídky různých elektronických obojků si vybere majitel každého plemene psa i velikosti pozemku. Protože dobré vztahy dělají dobré sousedy a týká se to chování nejen samotných lidí, ale i jejich psů.

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Trvalá reklama zde jen za 220 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Jméno *
E-mail *
Webová stránka

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..