Pojistka může řešit i vaši neopatrnost. Pojistěte si třeba nový mobil

Pojištění je zejména o tom, že chráníte sami sebe. Chráníte svůj majetek a potažmo finance před nečekanými situacemi. Zatímco standardem je už dnes třeba pojištění nemovitostí, stále je řada oblastí, kde lidé nevyužívají pojišťovací produkty naplno. Často je to z důvodu neochoty hledat nové možnosti, přitom pojištění může ušetřit opravdu mnoho peněz.

Jste tak trochu nešikovní?

Není třeba se za to stydět, je potřeba se dobře pojistit. Vezměte si takovou typickou situaci, kdy si třeba pořídíte nový mobilní telefon. Mnoho lidí si dnes běžně pořizuje telefony, jejichž částky jdou do několika desítek tisíc korun. Takový moderní smartphone je přitom velmi křehká věc a stačí drobná neopatrnost a snadno se rozbije. Kromě toho jsou taková zařízení také lákavým terčem pro různé nenechavce, takže rovněž hrozí jejich odcizení. Pomoci vám může pojištění nahodilého poškození a odcizení, které vás ochrání od nečekaných výdajů.

Ty vám snadno vzniknou právě poškozením nebo krádeží nového produktu. Nemusí se přitom jednat pouze o mobily, ale také třeba o:

  • Počítače a tablety
  • TV, audio a video zařízení
  • Fotoaparáty a kamery

A samozřejmě řada další drahé elektroniky. Na trhu existuje celá škála pojistných produktů, přičemž třeba ERGO pojišťovna vám umožní pojistit si výrobek na jeden nebo dva roky, a to za příznivou cenu. Pojistka vás tak vůbec nemusí přijít draho, rozhodně pak ne v porovnání s tím, co by vás stála úhrada nákladné opravy nebo pořízení nového výrobku.

Když uděláte nechtěnou škodu

Není to ale pouze o tom, že vlastní nešikovností poškodíte svůj drahý mobil. Z mnoha naprosto banálních životních situací může vyplynout také poškození cizího majetku. Přesně pro tyto případy je tady pojištění odpovědnosti. U některých pojišťoven lze toto pojištění získat také jako bonus k jiným pojistným produktům, případně se může vztahovat automaticky na ostatní členy rodiny. Vždy záleží na parametrech konkrétní pojistky.

Napsat komentář

Jméno *
E-mail *
Webová stránka