S betonovou dlažbou až k prahu vašeho domu

K rodinnému domu neodmyslitelně patří i příjezdové cesty, chodníky, dlažba, pěšiny. Přemýšlíme-li o nové dlažbě, myslíme zároveň na její funkci. Na to, zda odolá mrazu, sněhu, povětrnostním vlivům, chemickému a jinému znečištění. Betonová dlažba je tím pravým řešením pro cestu, vedoucí k vašemu domu.Venkovní dlažbu si můžete vybírat z různých materiálů. Pozitivem betonové dlažby je její variabilita, což znamená, že je lehce sestavitelná, ale i rozebratelná. Mimo to nebudete mít starosti ani s její pokládkou. Celý proces můžete zvládnout svépomocí. Betonová dlažba taktéž odvádí povrchovou vodu do okolního podloží, díky čemuž napomáhá i rostlinstvu v bezprostředním okolí.

Betonová dlažba dokáže napodobit i starou kamennou cestu

Stejně, jak se mění doba, změnila se i technologie betonové dlažby. Dnešní betonové podlahy jsou snadno čistitelné, se speciální povrchovou úpravou i v nejrůznějších imitacích.

Pro příjezdovou komunikaci ke garáži můžete použít skladebné a zámkové dlažby. Nezřídka kdy se tak setkáváme s betonovými kameny, které svým tvarem, velikostí a barvou připomínají historickou kamennou dlažbu. Díky možnostem betonu pak můžete příjezdové komunikace vydláždit pomocí betonových povrchů s falešnými spárami. Tato dlažba svým vzhledem připomíná starý rozpraskaný kámen. Vzhledem k tomu, že dlažbu je možné dotvořit i historickým vzhledem, bude se hodit všude tam, kde si zákazníci přejí důraz na tradici a na historii.

Nepřehlédnutelné trojrozměrné variace

Naopak k moderním domům se hodí variabilní dlažby, složené ze sedmi samostatných dlažebních kostek. Dekorativně působí zase zámková dlažba s 3D efektem, kdy se pomocí trojrozměrných geometrických tvarů skládá finální rozměr. Nadstavbu tvoří dvoubarevné vzory, které jen podtrhují estetičnost této betonové dlažby.

Betonová dlažba je připravena doslova na všechno. K pozemkům, které jsou abnormálně vlhké, se doporučuje použít drenážní dlažbu. Tato dlažba, nejenom že odvede přebytečnou vodu, nýbrž též zachrání váš pozemek před erozí.

Neméně důležitým krokem je výběr správného druhu betonové dlažby

Vybíráme-li si betonovou dlažbu, musíme přemýšlet nad jejím využitím a požadovanými vlastnostmi. Je tak jasné, že před garáž a na parkoviště asi nepoužijeme pochozí nášlapné desky, které nejsou určeny pro dlouhodobou zátěž. Naproti tomu onu betonovou dlažbu, imitující dřevo, pražce a dřevěné trámy využijeme pro úpravu cest, na zahradách, v parcích.

Samozřejmostí je pak celá řada doplňků k betonovým podlahám. Jde o palisády, obrubníky, dekorativní a ozdobné předměty, či nejrůznější dělící prvky.


Jak bude reklama vypadat?
-
Trvalá reklama zde jen za 220 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Jméno *
E-mail *
Webová stránka

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..