Závodění jako koníček

Toužíte po originální zálibě, kterou vám budou vaší přátelé závidět? Nebaví vás klasické záliby, mezi které patří například fotbal nebo hokej? Pokud vyhledáváte raději adrenalinové sporty, co takhle se zaměřit na ty, kde je zapotřebí mít automobil. Jinými slovy se této kategorii přezdívá motorsport. I ten můžete provozovat, a to bez toho, aniž byste byli zkušeným závodním pilotem. Jak začít amatérský závodit?Pojďme závodit

První možností, jak začít amatérský závodit, je rallycross nebo klasické rally. Svým způsobem se jedná o podobný druh závodění. U rallycrossu je na trati více účastníků. Ve většině případu tak můžete spatřit na okruhu 4 až 6 jezdců. U klasického rally je na trati pouze 1 závodník, který se snaží dostat z místa A na místo B, a to v nejkratší možný čas. U rallycrossu se většinou jedná o okruhy. Závodníci tak začínají vedle sebe. Následně odjedou například 5 okruhů a poté je vyhodnocen ten nejlepší.

Druhou variantou jsou motokáry. Motokáry se dají označit za nejsnazší způsob, jak se dostat k závodění. Stačí si ve svém okolí najít okruh a půjčovnu motokár a poté se vydat na dané místo. Za určitou částku si pronajmete motokáru a následně můžete jezdit. Tyto firmy nabízejí půjčení motokáry ve většině případů na dobu v rozmezí od 8 do 10 minut. Věřte nám, že za tu dobu dokážete stihnout odjet několik okruhů. Pokud vám bude tato doba připadat příliš krátká, bez větších problému si ji můžete prodloužit.

Jak dále amatérský závodit?

Další varianta je podobná rallycrossu. Jen s tím rozdílem, že se jedná o betonový okruh, nikoliv o bahnitý či jiný povrch, jako tomu bývá u skutečného rally. I tady si užijete spoustu zábavy. Dnes se tyto závody pro amatéry pořádají relativně často. Jen si musíte najít vhodnou akci, která bude přímo pro vás. Vždy si však přečtěte všechna potřebná pravidla akce. V nich zjistíte, jaké vozidlo si máte pořídit. Mimo jiné v pravidlech naleznete, co je a co naopak není povoleno.

Čtvrtým tipem je vrakfest. Všechny tyto závody, až na motokáry jsou si velice podobné. U vrakfestu počítejte s povrchem, jako u rallycrossu. Kromě toho lze na těchto závodech do ostatních účastníků i bourat. I to má však svá pravidla, které je nutné dodržovat. Mezi tyto pravidla patří místa, jež jsou při bourání zakázaná. Tyto akce jsou rozděleny na dvě částí. Tou první jsou závody, zatímco druhou částí jsou derby, kdy se automobily rozbíjejí až do poslední chvíle. Jinými slovy až do zničení těchto vozů.

Potřebné vybavení koupíte ve specializovaných obchodech

Zakoupit specializované vybavení dnes není nijak náročné. Existuje několik internetových obchodů, které vám nabídne spoustu produktů, a to od závodních helem, přes rukavice až po kombinézy. Vždy je dobré si nastudovat pravidla. Ty totiž značí i to, jaké vybavení musíte mít s sebou. V opačném případě budete okamžitě diskvalifikování.


Jak bude reklama vypadat?
-
Trvalá reklama zde jen za 220 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Jméno *
E-mail *
Webová stránka

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..