Ceny dálničních nálepek na rok 2013

Ceny dálničních nálepek na rok 2013 Kromě svátků a neupravených zasněžených cest čeká motoristy po Novém roce ještě jedna povinnost. Pokud využívají dálnice na Slovensku, zakoupit si dálniční nálepku na rok 2013. Naštěstí to letos nebude až tak horké.Ne každý využívá dálnice celoročně, proto se někomu nevyplatí koupit si celoroční dálniční nálepku. A ti motoristé, kteří jezdí osobním automobilem do 3,5 tuny po dálnicích téměř denně a mají zakoupenou a nalepenou na čelním skle dálniční nálepku na rok 2012, mají také relativní klid. Dálniční nálepka pro osobní auto na rok 2012 totiž platí od 1.1.2012 do 31.1.2013. Tedy třináct měsíců a celý leden roku 2013 ji můžete používat a nemusíte se bát pokuty od slovenských polistů.

 Ceny dálničních nálepek na rok 2013
Dálniční nálepky 2013

Na Slovensku v roce 2013 budou pro osobní automobily platit tři druhy dálničních nálepek pro využívání dálnic a silnic pro motorová vozidla. Ceny a platnost jsou v tabulce:

Ceny dálničních nálepek na rok 2013motorové vozidlo do 3,5 t / přípojné vozidlo
10denní 10 eur 10 eur
měsíční 14 eur 14 eur
celoroční 50 eur 50 eur

Dálniční nálepky budou dát koupit na hraničních přechodech, čerpacích stanicích a ostatních prodejních místech. Takto Národní dálniční společnost označuje smluvních prodejce.

 dálnice s úhradou Dálniční nálepku musíte mít, i když dálnice není dokončena. Jako například úsek mezi Trnavou a Bratislavou. Stále nezkolaudována dálnice s omezenou maximální rychlostí na 110 km/h přes den, bez ohledu na počet vozidel na ní. Stavba, na které se nestaví, cesta, kde je životu nebezpečné dostat defekt, neboť nemá nouzový pruh.

Pokud však nálepku máte, ani to vám nezajistí plynulou jízdu. Když se policie rozhodne zkontrolovat vám ji, tak jízdu na dálnici zpomalí až na 40 km/h, nasměruje do jediného jízdního pruhu a podívá se, jestli tu nálepku máte (jako mají ve zvyku na rychlostní silnici mezi Zvolenem a Banskou Bystricí). Zřejmě ještě nemají dalekohledy, tak jako česká policie, která kontroluje české dálniční nálepky na dálnici mezi Brnem a Bratislavou při plné rychlosti projíždějících vozidel.

V roce 2013 vám na slovenských dálnicích přeji co nejméně nezáplatovaných děr na vozovce.


Jak bude reklama vypadat?
-
Trvalá reklama zde jen za 220 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Jméno *
E-mail *
Webová stránka

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..