Co pomůže vyživovat pokožku?

Chcete vypadat mladě a krásně nejenom ve třiceti, ale třeba i za dvacet let v padesáti? Potom ani při návratu z nočního flámu nezapomeňte na to, že vaše kůže je zrcadlem vašeho zdravotního stavu a vaší pohody. Kroutíte nad tím hlavou? Ale ano je to pravda. Stejně tak, jak se říká oko do duše okno, platí totéž i o pokožce. Přesně to, co jí dáváte, vám také vrací zpátky. Pokud na ni zapomenete se správnou výživou, projeví se to na ní. Nebude pěkná a bude vás trápit. Nemoci, i ty vnitřní se na ní zkrátka promítnou plnou silou.Když tělo signalizuje problém

Když vám vyskáčou na kůži pupínky, znamená to naprosto jednoznačně, že vašemu tělu něco chybí nebo naopak přebývá. Proto běžet ke kožnímu lékaři pro mastičku plnou kortikoidů je až to poslední, co byste měli dělat. Zkuste se nejdřív zamyslet, co vám vaše tělo chce tímhle postupem naznačit. Nezapomínali jste na něj v poslední době? Co vám tím říká? Naučte se svoje tělo poslouchat. Nemám dostatek vitamínů, volá na vás možná zoufale.

Make-up

Čtyři vitamíny, které bojují za krásnou kůži

Na tahu jste vy, jestli jeho volání zaslechnete a nabídnete mu pomocnou ruku. Pokud ano, rozhodně mu dopřejte nášup vitamínu C, který mírní poškození buněk volnými radikály a UV zářením a zpomaluje stárnutí kůže. Pomáhá při tvorbě kolagenu, který buduje strukturu kůže. Za elixír mládí se potom dá označit vitamín. Jestliže máte suchou a šupinatou kůži, pak spěchejte pro potraviny s obsahem vitamínu A. Právě on je zodpovědný za pevnou a mladou pokožku. Báječně působí na vrásky a akné, stejně tak lupenku. Vitamín B a všechny jeho složky pleť krásně zjemňují a doslova rozsvítí. Pokud chcete, aby pleť byla hladká a jemná, vůbec nejdůležitější je z celého B komplexu biotin. Tvoří základ pokožky a při jeho nedostatku kůže skutečně trpí. Štěstí je, že tělo umí vyrábět hodně biotinu i samo. Ve čtveřici těch nejdůležitějších vitamínů potom nesmí chybět ani vitamín E. Má na starosti, prokrvení, regeneraci a hydrataci pleti. Je bojovníkem proti vráskám a skvrnám a jeho zásluhou se rány hojí mnohem rychleji.

Minerály nabízejí pomoc

Ovšem vitamíny samotné také nezvládnou úplně všechno. Často potřebují pomoc dalších útočníků. Těmi jsou minerály, které také zdatně bojují za dokonalé zdraví a vzhled vaší pokožky. Když vám ale někdo bude radit, abyste se přecpávali minerálními doplňky z lékáren, klidně ho pošlete do háje. Pokud si dopřáváte kvalitní minerálky a vyváženou stravu, nemusíte utrácet spousty peněz za podobné nesmysly. A na jaké minerály byste tedy neměli zapomenout? Především je to selen, který chrání před volnými radikály. Pro tvorbu kolagenu a syntézu bílkovin je důležitý zinek, který navíc čistí pokožku. Pro vnitřní výživu kůže a její strukturu je nezbytná měď.


Jak bude reklama vypadat?
-
Trvalá reklama zde jen za 220 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Jméno *
E-mail *
Webová stránka

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..