Chemické pokusy krásné pleti neprospějí

Hodím na sebe make-up, ten zamaskuje všechno, říká si spousta žen. Jasně, mají pravdu, protože make-up skutečně chrání pokožku, třeba před silným vlivem UV záření nebo vysušováním. Ovšem jestli si myslíte, že make-up je v oblasti péče o pleť lékem na všechno, pletete se. Bude to možná šokující, ale v podstatě byste ho ani neměli potřebovat. Cílem péče o pleť je, aby vypadala od přírody tak dokonale, že vlastně ani žádný make-up nebude potřebovat!Po třicítce pomoc potřebuje každý

Ovšem takový úkol není jednoduchý. Máte od přírody tak pěknou pleť, že vlastně žádnou péči nepotřebujete? Pochybuji, odpovíte ano. Nejpozději po třicítce už potřebuje kosmetickou pomoc každá žena, protože pleť prostě začíná stárnout, na koloběhu času nikdo nic nezmění. Péče o pleť je sice doménou žen, ale ani muži už péči o pokožku nepodceňují a v jejich zbrojním arzenálu v koupelně také najdete různé kosmetické přípravky. Sázejí ale spíše na kvalitu než kvantitu.

Moc experimentů škodí

Jak si ale vybrat ten nejlepší přípravek, který bude k pleti maximálně šetrný a neublíží jí? Udělejte si čas a zavítejte ke kosmetičce, která vám poradí s tím, jaký máte typ pleti a co k ní bude nejlépe pasovat. Věřte, že se investice do téhle návštěvy vyplatí. Na telefon Nokia jistě nepoužijete nabíječku od Samsungu, protože k němu nebude pasovat a s pletí je to stejné. Na suchou pleť nemůžete natírat přípravky pro pleť mastnou, protože jí ublížíte. Zaujme vás každý nový přípravek, na který zrovna běží reklama v televizi? Okamžitě ho běžíte koupit a vyzkoušet? I když si pořídíte přípravek, který sedí na váš typ pleti, vaše pokožka stejně pláče. Proč? Protože jí tyhle skokové změny a experimenty rozhodně neprospívají, i když vás to možná baví. Samozřejmě se kůže nebrání tomu vyzkoušet občas něco nového, ale neustálé kombinováním přípravků ji otravuje. Může mezi nimi dojít k nežádoucí reakci, která se na stavu pokožky nepříjemně podepíše. Kůže bude podrážděná a svůj vztek vám dá najevo vyrážkami a pupínky.

Nekombinujte více značek

Nejlepší je, otestovat si jaký typ kosmetiky vám bude nejvíc vyhovovat a následně kupovat už jenom její řady. Jde hlavně o pěsticí kosmetiku. Každá značka má souhrnnou řadu, kde na sebe účinky jednotlivých produktů navazují, takž optimální efekt, krásnou pokožku získáte právě jenom souhrou. Takže obvinění, co mi to prodali za krém, nemusí být namístě. Než začnete nadávat na novou nekvalitní kosmetiku, kterou jste dneska vyzkoušeli, popřemýšlejte o tom, jestli jste během dnešního dne nezkombinovali krémy tří různých značek a jádro vašich trablů nemůže zrovna v tom. Nezapomeňte, že i kosmetické kelímky a lahvičky jsou zase a jenom chemie, která mezi sebou také reaguje. Pečlivě vybírejte.


Jak bude reklama vypadat?
-
Trvalá reklama zde jen za 220 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Jméno *
E-mail *
Webová stránka

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..