Exkurze do BMW Mnichov

Při jednom z výletů jsem kamarádovi vyprávěl, jak jsem před lety během odborné stáže v Mnichově navštívil i továrnu BMW a viděl na vlastní oči montáž těchto skvělých aut. Očka se mu rozzářily a požádal mě, jestli bych mu nezorganizoval takový výlet.Objednal jsem se v Mnichově na termín, který vyhovoval mně i příteli, zjistil si cenové možnosti tankování v Rakousku a Německu a v úterý 11.9. 2012 o půl jedné ráno jsme vyrazili ze Slovenska směr Bavorsko. Tankování jsem naplánoval na okolí Welsu, protože za hranicemi v noci nedělají. Z domu jsme vyráželi s plnou nádrží. Nějak jsme to nehrotili, po Nitru jen s malým překračováním rychlostí a po dálnici tak do 130-140 km/h. V Bratislavě jsem kámoše vystřídal, nalepil rakouskou dálniční nálepku a pokračovali na Západ. Po 500 km jsme tankovali naftu za 1,44 €, oproti běžným dálničním cenám 1,59 eur za litr. Spotřeba vyšla na 5,6 l/100 km, v Rakousku jsem jen minimálně překračoval povolenou 130 a při omezeních jsem rychlost dodržoval, podle navigačky, tedy podle tachografu mírně nad limity.

Při zpáteční cestě jsme tankovali na stejné pumpě, spotřeba 5,9 l/100 km. A to jsme za sebou měli dva průjezdy Mnichovem od vstupu dálnice na západě města až po Olympia park a zpět. Plus celkem hustý provoz podvečer kolem Salcburku. V Německu jsme jeli občas až 145 km/h, ale obvykle mezi 120 a 130 a byla tak fakt úleva, moci jet tak, jak se člověk cítí a při předjíždění nemuset sledovat tachometr, jestli náhodou na chvíli nepřekročím MPR o 6 km/h a nedostanu pokutu od iniciativního policajta.

Na Slovensku jsem tacho pustil trošku rychleji, protože už jsem chtěl být doma a tak i spotřeba byla o něco vyšší. Ale celkový průměr vyšel 5,9 l/100 km a celou cestu, až na 50 km z Mnichova, jsme jeli bez klimatizace. Celkové náklady jsem odhadoval výše, a tak nás potěšila i celková spotřeba i cena za naftu. Parkování v BMW i vstupné také draze nevyšlo, takže s výletem jsme byli spokojeni.

Mondeo jelo jako hodinky, 1500 km jsme zvládli za 26 hodin (fakt jsem byl doma velice unavený – a po třech hodinách spánku jsem šel do práce), z toho 9 hodin auto parkovalo v garáži. Zhruba každou půldruhou hodinu jsme si dělali krátké přestávky v jízdě, kvůli mé páteři. A po zdravotní stránce jsem zvládal cestu v pohodě. Měl jsem s sebou tablety, ale ani jednu jsem nemusel užít. A nafotil jsem 540 fotografií, jen je musím zpracovat a dát výběr na web.

Počasí jsme měli dobré, takže už od Welsu až po Mnichov jsme měli na boku auta nádherné panorama Alp.

Leckdy si takový výletík zopakuji, kdybyste někdo chtěl vidět jak se dělají BMW 🙂


Jak bude reklama vypadat?
-
Trvalá reklama zde jen za 220 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Jméno *
E-mail *
Webová stránka

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..