Inspirace na zahradní lavičky

Každé zahradě přistane lavička. Nejen pro odpočinek zahrádkáře uprostřed náročné práce kolem květin či zeleniny. Zákoutí s lavičkou může být příjemným místem pro relax každého rodinného příslušníka nebo pro setkání s přáteli. Přinášíme několik návrhů, jak by lavička mohla vypadat.Lavičky se dají koupit v hobby marketu a kdo není zručný nebo nemá přístup k materiálu, ten si ji tam může opatřit. Ale s hromadně vyráběnými věci je to jako s paneláky. Podobají se jeden na druhý a není mezi nimi žádného rozdílu. Přijdete k někomu na návštěvu on tam m stejnou lavičku, jak jste si nedávno koupili do své zahrady vy.

Každý chalupář a každý zahrádkář musí být i kutil. A pro kutila není problém si lavičku do zahrady nebo před dům vyrobit. Kdo má svářečku, použije ocel na rám, kdo se vyzná v práci s dřevem, dokáže vyrobit celou lavičku jen ze dřeva. A ne vždy to musí být jen nový materiál. Často se dají na domácí posezení použít i vyřazené předměty.

Lavička z kol na vůz

Zrušili jste starý vůz? Nebaví vás dřevěné kola zavěšené jako kýč na stěně domu? Není problém předělat to na lavičku, která má styl a která jistě zaujme každého návštěvníka vaší zahrady. Pokud máte dům laděný do selského vzhledu, tak taková lavice se do ní bude tématicky hodit a s její výrobou zručný truhlář nebude mít problém. Jen nezapomeňte kotvit kola, aby vám lavička neutekla.

Paletový zahradní nábytek je stále oblíbený

Po „vynálezu“ paletového nábytku se s inspiracemi tohoto typu pytel roztrhl. Na výrobu sezení se používají nejen staré palety, často si kutilové na své výrobky kupují nové ještě nepoužité palety. A existují dva typy zahrádkářů. Jedni tento zahradní nábytek milují, jiní ho nesnášejí. A co vy? Napište nám do komentáře, zda máte v zahradě nábytek z palet a jak jste s ním spokojeni.

Lavice do zahrady z hrubých desek

Nejkrásnější věci jsou ty nejjednodušší. Několik hrubých prken a výsledkem může být i taková na první pohled jednoduchá, ale robustní lavice. Nemusíte ji rovnou okopírovat, možná vám stačí několik inspirací na lavičky do zahrady a vyrobíte si tu svou. Bude to originál nejlépe se hodící do vašeho prostředí.

Dokud jsou jarní práce v zahradě ještě daleko, využijte zimní klid a sestrojte si nové místo pro odpočinek.


Napsat komentář

Jméno *
E-mail *
Webová stránka

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..