První ročník zahrádkářské výstavy Hurá do zahrady v Trenčíně

Hurá do zahrady je název slovenského televizního magazínu pro zahrádkáře. A od roku 2017 název zahrádkářské výstavy v Trenčíně. Musím říci, že se zajímavým konceptem, který tuto výstavu odlišuje od ostatních velkých zemědělských výstav. Pokud jste první ročník akce nestihli, možná vás navnadím navštívit ten následující. Jak bylo?Slovenští zemědělci mají svou „velkou“ výstavu v srpnu v Nitře, u nás je to v Českých Budějovicích. Tlačenice na obou začíná už ve městě, příjezd k parkovišti trvá i hodinu a ani s tím parkováním to nebývá slavné. Často stojíte daleko od areálu. A když už jste uvnitř, v pavilonech vás vláčí dav, zastavit se u stánků bývá problém. Všude plno lidí, všude plno stánků a se zahrádkou to má málo společného. Snaha ukázat vše od zahrádky po velké pole, od hrábí po obří kombajn dává výsledek, ve kterém si nikdo nenajde nic pro sebe.

Hurá do záhrady stánky

V Trenčíně nic z toho nenajdete. Kolony ve městě téměř neznají, parkoviště blízko brány a na tomto ročníku jsme dokonce parkovali uvnitř areálu. Nejen, že to bylo levnější, než v Budějicích, ale kdykoliv jste si mohli odběhnout z plochy stánků do auta odložit nákup, abyste stromky nemuseli vláčet po celé výstavě, ale také se posilnili v autě.

Hurá do záhrady Trenčín

Stánků na ploše bylo méně, ale všechny měly co do činění se zahradničením. Pokud jste hledali malou mechanizaci, okrasné květiny, ovocné stromky nebo exotické ovocné keře, vše jste zde našli. A návštěvníci? Vše zahrádkáři, vše jedna krevní skupina.

Redaktorka Hurá do záhrady

Ale tak, jak jsme zvyklí, že v televizní relaci Hurá do zahrady nám vždy poradí či ukáží něco nového či zajímavé, tak to bylo i na výstavě. Přestože jste si mohli v stáncích nakoupit vše do zahrady, co vám v ní ještě chybí, prakticky neustále trvající doprovodný program vás zasytil množstvím nových a poučných informací. A také jste se mohli zeptat profesora Hričovského, co vám nebylo jasné.

profesor Hričovský

Nebo venku si prohlédnout ukázkové stříhání ovocných stromů také s vysvětlením nesprávných postupů a jejich důsledků na růst stromů a sklizeň.

Vzorové stromky

To, že vstupné a parkovné je v Trenčíně levnější, než v Budějovicích, je jen třešničkou na dortu. Pokud máte velkou farmu, jděte i příští rok do Budějic. Ale pokud jste zahrádkář a na moravsko-slovenskou hranici to nemáte daleko, raději se vyberte do Trenčína na výstavu Hurá do zahrady. Vyplatí se to.


Jak bude reklama vypadat?
-
Trvalá reklama zde jen za 220 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Jméno *
E-mail *
Webová stránka

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..