Jahody v lednu

balkonové jahody Abyste mohli v lednu jíst jahody, nemusíte jít ani do mrazničky ani do supermarketu. Můžete mít na stole své vlastní čerstvé jahody. Možná to připomíná Marušku z pohádky, kterou vyhnali do mrazu po jahody, ale toto není žádná pohádka a žádné čáry. Zcela jednoduše si můžete vypěstovat jahody i v lednu, uprostřed zimy. A použít je do jogurtu, do šlehačky nebo do pudinku.Ačkoli to zní divně, můžete v bytě pěstovat jahody. Přesněji řečeno, můžete do bytu přemístit vaše balkonové jahody, které jste během léta a podzimu měli na okně, balkoně nebo terase. Zatímco přijdou mrazy, přeložte je na vnitřní parapet na okně v pokoji nebo na chodbě. Zajistěte jim dostatek světla, nezapomeňte na pravidelnou zálivku a určitě se dočkáte květů. Teď už stačí jen zajistit jejich opylení.

Jelikož v zimě včely nelétají a ani v pokoji byste je asi rádi neviděli, použijte metodu, kterou vám jistě vzpomínali na základní škole. Zahrajte si na Mičurina a opylte květy obyčejným štětcem. Malířský se nehodí, je velmi tuhý, ale použitý, dobře umytý, kosmetický štětec nebo malý štětec na barvení vodovými barvami, jaké používají školáci, dobře splní svůj účel.

Jak opylovat doma

Když se na vašich pokojových balkónových jahodách objeví květy, pár krát zakroužíte štětcem uvnitř květu a tak ho opylíte. Zastoupíte tak včelky a zajistíte přeměnu květu na plod. Po pár dnech už určitě spatříte malé plůdky a můžete se těšit na jejich postupné zvětšování a nakonec zčervenání. No řekněte, kdo z vašich známých má doma v zimě své vlastní jahody?

balkonové jahody

Po skončení zimy můžete takové přezimované jahody opět vyložit na balkon a těšit se na sklizeň jahod podstatně dříve, než kdybyste zakládali v květináči novou sadbu.
 

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Trvalá reklama zde jen za 220 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Jméno *
E-mail *
Webová stránka

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..