Zkrášlete si svoje okna: Ozdobte je vystřihovánkami nebo malbami

tesoura Chcete si pěkně vyzdobit okna? Zkrášlit svůj byt zajímavými dekoracemi, které vás nebudou stát ani příliš mnoho námahy, ani příliš mnoho peněz? Není to zase tak složité, jak by se možná mohlo na první pohled zdát. Stačí k tomu mít kreativní nápady a trochu času. Napovíme vám, co všechno se dá na oknech vykouzlit.Na prostříhávání si vyberte malé nůžky

Nejjednodušší je zhotovit si papírové vystřihovánky do oken. Potřebujete k nim především čisté papíry a také ostré nůžky. Nejlepší jsou nůžtičky na manikúru se zahnutými špičkami, abyste mohli z papíru vystříhávat i ty nejjemnější detaily a dekorace působila skutečně propracovaným dojmem. Nejlepší je, budete-li mít minimálně dva druhy nůžek. Jedny klasické kancelářské, určené na vystříhávání hrubých obrysů a potom malé nůžtičky, které budou stříhat až ke špičkám na jemné nuance. V případě prostříhávání opravdu malinkých částí si pak můžete pomoci i jehlou. Pomocí jehly propíchnete v papíru malý otvůrek a do něho opatrně vložíte hroty malých nůžek a budete jemně stříhat. Díky tomu nikde nedojde k protržení papíru, které by způsobilo znehodnocení celé vaší snahy o dokonalý obrázek. Komu pro vystřihování nevyhovují malé nůžtičky, může použít třeba různé perořízky, ale také skalpely, razničky nebo průbojníky. Pokud ale použijete takové nástroje, musíte pracovat na tvrdé podložce, jinak si poničíte stůl.

Pečlivě promyslete postup stříhání a hotové nalepte na okna

Než začnete stříhat, pečlivě si promyslete postup. Je to důležité hlavně u složitějších a náročnějších vystřihovánek s mnoha komplikovanými motivy. Pokud jde o vystřihovánky osově nesouměrné, nejprve byste měli vystřihnout nesouměrné části a teprve potom papír překládat podle naznačené osy. Dávejte ovšem pozor, abyste papír neušpinili nebo nepřelomili. Začínejte nejprve u drobnějších prostřihů a postupujte směrem k větším. Nejlepší je, když budete stříhat od okrajů směrem ke středu a přeložení papíru. Pak pečlivě vystřihněte linii obrysu, nakonec si nechte drobné detaily kolem přeloženého středu. Jakmile vystřihovánku rozložíte a uhladíte, máte hotovo. Zbývá zkontrolovat, zda je všechno v pořádku a nalepit na okno. K lepení použijte buď oboustrannou lepicí pásku, nebo vaječný bílek. Vaječný bílek jednoduše naneste na několik různých míst papíru a vystřihovánku přitiskněte opatrně na okno a uhlaďte.

Malujte veselými slupovacími barvami

Další možností k dekoraci oken jsou slupovací barvy na sklo. Seženete je ve větších papírnictvích, zejména těch s uměleckými potřebami. Připravíte si průhlednou fólii. Konturovacími barvami z tuby si na ni nejprve nakreslíte obrys obrázku. Maluje se přímo tubou. Pokud chcete vytvářet složitější motiv, který si netroufnete malovat přímo, jak se říká z voleje, můžete si nejdříve obrázek nakreslit tužkou na papír. Předkreslený motiv si potom podložíte pod průhlednou fólii a konturovacími barvami už budete jenom opatrně obkreslovat hotové obrysy. Pak průhlednými barvami vybarvíte plochy. Necháte barvy na obrázku zaschnout, sloupnete z fólie a můžete lepit na okna. Vytvoříte si tak veselou a hezkou dekoraci, kterou můžete z okna kdykoli odlepit a nahradit jinou. Jak v případě nalepených vystřihovánek, tak slupovacích barev si můžete vyrobit sezónní dekorace podle nálady a kdykoli budete mít chuť, vyměnit je za jiné, aniž byste povrch skla jakkoli poškodili. Na rozdíl od mnoha kupovaných dekorací, tyto vás vyjdou mnohem levněji a navíc budete mít velice příjemný pocit, že jste si sami dokázali něco hezkého vyrobit. Vaše krásně vyzdobené okno potom vzbudí zaslouženou pozornost kolemjdoucích.

 

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Trvalá reklama zde jen za 220 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Jméno *
E-mail *
Webová stránka

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..