Vyplatí se nakupovat v Číně?

Vyplatí se nakupovat v Číně? Velké firmy nakupují nebo přímo si nechávají vyrábět v Číně už dávno. Je to levnější a tady prodávají stále stejně draho. Co tak si také sám nakoupit za levno a ušetřit také sám? Šlo by to? A jak?Mnoho lidí se obává nákupů z Číny nebo Hongkongu. Aby jim nepřišla nějaká cihla místo objednaného zboží. Nicméně, na rozdíl od Česka a nákupů z bazaru, vám nic takového nehrozí. Čínští obchodníci jsou seriózní a vždy vám přijde to, co jste si objednali.

Objednávat můžete dvěma způsoby. Buď na ebay.com, kde prodávají i čínští obchodníci nebo přímo na specializovaných stránkách. Často koupíte na ebay.com v promo akci zboží levněji, než přímo na jejich stránkách. Ale často i dráž, zejména po přičtení poštovného. A přestože je ebay.com v první řadě aukční server, můžete kupovat přímo za pevné ceny i bez přihazování a čekání na konec aukce.

Výběr je neskutečně široký a sehnat tak můžete cokoli. Od náhradních dílů na mobily a počítače a jejich příslušenství přes kosmetiku, šperky, hračky, součástky na auta, historické zbraně…

Na ebay.com se platí Paypalem, na eshopech Paypalem nebo přímo kartami, což ale nedoporučuji. Platba Paypalem je bezpečnější a v případě ebay.com i pojištěna. Kdyby vám prodávající přece jen zboží po zaplacení neposlal, tak vám vrátí peníze. Na dobírku při těchto nákupech zapomeňte, tak to takto, jako u nás nefunguje. Po zakoupení zboží (a poštovné) zaplatíte a až po zaplacení je zabaleno a odesláno.

 Vyplatí se nakupovat v Číně?
Vyplatí se nakupovat v Číně?
Reklamace zboží je možná, ale při drobnostech vás vyjde poštovné velmi draho na to, abyste ho posílali zpět. Naštěstí je pravděpodobnost při ověřených obchodech nebo obchodnících na ebay.com špatného zboží opravdu minimální.

Kvalita zboží je dobrá a v mnoha našich „osvědčených“ obchodech koupíte totéž zboží. Samozřejmě za cenu odrážející „distribuční náklady a marketing“. Jistě, při koupi u nás máte dvouletou záruku, ale jsou věci, které když vám vydrží jen půl roku a vždy si koupíte v Číně nové, tak za dva roky nestojí dohromady ani polovinu těch „českých“ se zárukou …

A které internetové obchody můžete využít? Například www.dealextreme.com, www.focalprice.com nebo http://www.dragonext.com/

.


Jak bude reklama vypadat?
-
Trvalá reklama zde jen za 220 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

2 komentáře: „Vyplatí se nakupovat v Číně?

 1. Firefox 21.0 Windows 7 x64 Edition

  Nedávno jsem zkusil nákup na EverByuing.com. Proti obchodu jako takovému nemohu moc namítat, zboží dorazilo a kvalitativně odpovídalo ceně. Kopil jsem si jen levné hodinky, ze zvědavosti. Rád bych někdy vyzkoušel i něco dražšího, zda taky bude kvalita odpovídat ceně.

 2. Google Chrome 29.0.1547.66 Windows 7 x64 Edition

  Já jsem si z Číny objednal telefon, ze serveru Antelife.
  Pro dopravu jsem zvolil DHL, telefon byl za 6 dní u mě doma (z toho 2 dny cestoval po naší republice). Telefon odpovídající vybavením např. Samsungu S3, který se u nás prodává okolo 10 tisíc, mě vyšel i s dopravou na 4 000,-
  Za tu cenu jsem ochoten riskovat, že se něco pokazí, a telefon přestane fungovat. Na reklamaci ho do Číny posílat samozřejmě nebudu, to si raději za tu cenu objednám nový, a finančně na tom budu stále líp, než kdybych si telefon s takovou výbavou kupoval u nás.

  Jinak k telefonu mi přišli 2 baterky, náhradní kryt, a několik nalepovacích fólií na display.

Napsat komentář

Jméno *
E-mail *
Webová stránka

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..