Jak v zimě nespadnout

Jak v zimě nespadnout Uklouznout a spadnout, to je podle někoho pojistná událost, podle jiného náhoda a podle mnohých nehoda. No jak říká stará moudrost, nehoda není náhoda. Jak tedy v zimě na chodníku neuklouznout a nespadnout?Zda napadne v noci na chodníky sníh, to ovlivnit neumíme. Ani to, zda správce chodníku tento sníh odhrne a zbytky posype kamenivem, aby se na chodníku lidem neklouzalo. No zbývá ještě spousta věcí, které ovlivnit umíme.

V první řadě je to výběr obuvi. Zejména ženy mají tendenci vybírat si boty podle toho, jakou mají sukni, kalhoty, halenku či kabát a ne podle toho, jak je venku, jestli to klouže nebo kolik sněhu napadlo. Avšak v zimním počasí zvlášť je důležitější ne barva bot, ale to, zda jsou teplé a zda mají kvalitní dezén podešve, aby se nám v nich neklouzalo ani na sněhu, ani na mírně zledovatělém chodníku. Hrubý a členitý spodek zimní obuvi nás udrží bezpečně na nohách.

Když už máme kvalitní zimní obuv na nohou, namiřme naše nohy tam, kde je to bezpečnější. Pokud máte možnost, zvolte tu stranu chodníku, na kterou svítí slunce. Pokud povrch není suchý, tak je rozhodně měkčí a vzorek podrážky se do něj snadněji zaboří. Pokud je jeden chodník zasněžený a druhý zledovatělý, vyberte si ten zasněžený. Na sněhu se méně klouže, než na ledě. Pozor ale, aby to nebyl čerstvě napadaný sníh na ledě.

Vyhýbejte se šikmým plochám, rampám. Zvolte raději schody. Raději obejděte neposypaný povrch nebo špatně udržovaný chodník. Zapomeňte na zkratky. Dívejte se pod nohy, kam stoupáte. A nespěchejte. Pomalými kroky spíše udržíte stabilitu, než když kráčíte rychle.

Pokud máte možnost, nechoďte do města časně ráno, kdy je ještě silný mráz. Dopoledne nebo těsně odpoledne jsou chodníky nejschůdnější, i když jsou špatně udržované.

Buďte opatrný, předvídavý a nehody se vám budou vyhýbat.

.


Jak bude reklama vypadat?
-
Trvalá reklama zde jen za 220 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Jméno *
E-mail *
Webová stránka

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..