Vyplatí se neoriginální toner do tiskárny?

Vyplatí se neoriginální toner do tiskárny? Ceny laserových tiskáren a multifunkčních zařízení klesají, takže není problém koupit si takové vybavení i pro domácí použití. Navíc nehrozí zaschnutí málo používaných inkoustových náplní. Avšak ceny originálních tonerů nebývají z nejnižších. Vyplatí se je nahradit?Donedávna byly laserová zařízení určená pro podnikové použití a náležitě drahé. Ve snaze zpřístupnit širší veřejnosti a tím zvýšit odbyt výrobci přikročili ke snížení robustnosti i koncové ceny. Doufali, že si finanční ztrátu z prodeje tiskárny vyrovnají na cenách spotřebního materiálu, tedy toneru.

Tuto situaci využili výrobci alternativních, tedy neoriginálních náplní. Jelikož originály byly neúměrně drahé, nabídli své výrobky levněji, ale ještě vždy dobře na nich vydělávají. Jsou ale dost kvalitní a nepoškodí tiskárnu?

 Vyplatí se neoriginální toner do tiskárny?
Vyplatí se neoriginální toner do tiskárny?
Pokud se rozhodnete využít alternativní tonery do laserové tiskárny, máte na výběr ze dvou hlavních možností. Použít tonerovou kazetu alternativního výrobce nebo použít repasovaný toner. Tedy originální kazetu s neoriginálním tonerem-práškem. V obou případech se může stát, že v případě poruchy zařízení v záruční lhůtě se bude autorizovaný servis bránit záruční opravě s odvoláním na použití neoriginálního toneru.

Rozdíl v ceně originálního a neoriginálního toneru může klidně dosáhnout sto procent. Tedy originální bude stát dvojnásobek alternativního při stejném obsahu prášku a tedy při stejném počtu vytištěných stran.

Rozdíl v kvalitě může být patrný. Ať už v sytosti (černota) prášku nebo v skutečném počtu vytištěných stran. Neoriginální kazety s alternativním tonerem mohou mít větší odpad toneru do záchytné nádržky tonerové kazety. Nebo se může toner z kazety sypat ven.

Chcete-li použít neoriginální toner nějakého dodavatele, ověřte si kvalitu jeho produktů i jeho postupy při reklamacích. Ať už na netu nebo u lidí, kteří jeho produkty využívají. Při správném výběru můžete výrazně ušetřit. Pokud však vytisknete doma za rok tisíc stran papíru a nový originální toner na 2.000 stran stojí řekněme 1500 korun, zvažte, zda se vám vyplatí spekulovat nad tím a riskovat. Naopak ve firmě, kde spotřebujete jeden toner do měsíce a máte více zařízení, správný výběr vám ušetří stovky eur ročně.

.


Jak bude reklama vypadat?
-
Trvalá reklama zde jen za 220 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

1 komentář: „Vyplatí se neoriginální toner do tiskárny?

  1. Google Chrome 53.0.2785.143 Windows 7 x64 Edition

    Ja mam kompatibilni toner a vyuzivam je jiz delsi dobu myslim ze cca rok a pul a nkdy zadnej problem nebyl, objednavam je z internetu.

Napsat komentář

Jméno *
E-mail *
Webová stránka

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..