Na podzim do zahrady s teplým oblečením

podzim Dny se zkracují a v zahradách se o slovo již hlásí podzim. Poznáme to nejen na listech stromů, které ztrácejí svou sytě zelenou barvu. I zelenina už jen dozrává a nové květiny nenasazuje, ovoce už je snědené nebo se chystáme obírat poslední jablka. A protože slunce je už méně, méně je i tepla. Když jdeme do zahrady, musíme se tepleji obléci. Co si ze šatníku vybrat na podzim?Že se již nedá po zahradě chodit jen v tričku s krátkým rukávem a v sandálech na boso si musíme uvědomit dříve, než prochladneme. Byla by škoda nádherný podzim v zahradě proležet v posteli s vysokou teplotou. Přitom stačí se jen správně obléci, přiměřeně počasí i práci, kterou se chystáme provést a z podzimních dní budeme mít jen radost.

Největší riziko nám hrozí z nachlazení. Stačí se zpotit při trochu intenzivnější práci a pak si dát pauzu s mokrým oděvem na těle. Nebo se ohneme, vyhrneme si košili z kalhot a průvan na kříže vás postihne, ani se nenadějete.

Nadměrnému pocení zabrání funkční prádlo. Když si na tělo obléknete funkční tílko pro lyžaře nebo cyklisty, odvede pot z těla do vrchnejšej vrstvy, tedy trička nebo spíše košile a nebudete cítit na kříži chlad. Proti prochladnutí zejména při častém ohýbání s úspěchem pomáhají šle na pracovních kalhotách. Tak udržíte záda v teple a v suchu, i když v zahradě trochu víc zaberete.

dite

Dalším důležitým požadavkem zdraví je mít nohy v suchu a teple. Takže letní sandály a tenisky zpět do skříně a vybrat z nich poctivé kožené boty až po kotník, případně moderní trekingové boty, které odvádějí pot, ale nepropouštějí vodu dovnitř. Mají kvalitní vzorovanou podrážku, takže se vám v nich nebude klouzat ani na mokré trávě ani na hlíně. A když je doplníte hrubšími funkčními ponožkami pro lyžaře či běžce, pohodlí a sucho pro vaše nohy bude dokonalé.

Nezapomeňte ani na ochranu hlavy. Letní kšiltovku vyměňte za hrubší koženou či koženkovou, ochrání vás nejen před větrem, ale i občasným deštěm, o který není na podzim nouze. Když se ochladí ještě více, lyžařská čepice až na uši vám poskytne bezpečí a ochranu před nachlazením a bolestmi hlavy.

Ani chladný a deštivý podzim není překážkou trávení času v zahradě. Ať už potřebujete dokončit přípravu zahrady na zimu nebo se v ní chcete pohybovat jen tak, pro radost. Správně zvolené oblečení vás ochrání před nepřízní počasí i před onemocněním z něj.


Jak bude reklama vypadat?
-
Trvalá reklama zde jen za 220 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Jméno *
E-mail *
Webová stránka

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..