Motorové kolečko – silný pomocník do zahrady

motucko Nebaví vás práce v zahradě pro velkou námahu? Už nemůžete tlačit naložené kolečko se zeminou nebo hnojem po měkké zemi? Vždy vás po takové dřině bolí v kříži a ruce máte vytahané jako šimpanz? Mám pro vás dobrou zprávu. Nic z toho už nemusí být pravdou a práce v zahradě pro vás může být bez bolesti a doprovázená zábavou. Ba dokonce si budou všichni chtít s vámi vaše místo u kolečka vyměnit.Ve starých filmech ze začátku dvacátého století můžete vidět dvojici chlapů, jak na dřevěných nosítkách nosí materiál na stavbě. V takové situaci byl vynález kolečka dobrou zprávou. Jeden člověk díky systému páky a kola dokázal přepravit více materiálu a stavebníci ušetřili na pracovní síle.

Kolečko šetří čas i námahu rovněž v dnešní době. Ale pořád si ho musíte v zahradě naložit, pak se postavit v ručkám, zvednout náklad a držet ho a ještě i kolečko tlačit. A pokud to máte do kopce, uff… Večer je člověk řádně unavený. A pokud je člověk slabý či snad nemocný na páteř, je taková práce hotovým utrpením, kterou nezřídka i týden odleží v posteli na tabletách.

V takové situaci kdy jsem se rozhodoval koupit si zahradu, jsem potřeboval vědět, že mě práce v ní nepřivede na operační stůl neurochirurgie kvůli stavu mých plotének. A volat na každou práci pomoc mladších členů rodiny nebo platit pomocníky také je ne dlouhodobě udržitelné řešení. Takovým je pouze Motúčko.

motucko

Klasické kolečko s elektromotorem a baterkou. Takové kolečko nemusíte nikam tlačit, spíše vás táhne. A když si jako doplňkovou výbavu k němu pořídíte i zadní pomocná kolečka, tak už ho ani zvedat a držet v rukou nemusíte. Kolečko stojí na místě v pojezdové poloze, naložíte do něj jakýkoliv náklad do hmotnosti až 120 kilo, pak přistoupíte k pravé rukojeti, otočíte spínačem a už jen pohodlně kráčíte za svým elektrickým kolečkem. Při troše šikovnosti ho řídíte levou rukou, kráčejíc vedle něj 😉

Odkdy mám tento kolečko ve své zahradě, těším se vždy na práci v ní. Nebolí mě záda, nebolí mě ruce. Kolečko jede ochotně naložené i do strmého kopce a při jízdě z kopce samo brzdí a dokonce dobíjí baterku. A na jedno nabití dokáže pracovat nepřetržitě šest hodin. Takže ho na nabíječku připojuji přes polední přestávku.

Když potřebuji vozit dlouhé předměty nebo pytle s vápnem nebo cementem, položím na vrch korby malou paletu, na kterou položím náklad. Když potřebuji betonovat nebo zalévat stromky, naložím do korby sto litrový sud s víkem, napustím u studny do něj vodu a pak už jen kráčím za svým kolečkem do kopce na konec zahrady.

motucko

Pro další využití Motúčka, jak se toto elektrické kolečko jmenuje, jsem si dokoupil i přední adaptér, ke kterému připojuji nástavec s koulí ISO 50 a tlačím vlečku za osobní auto po dvoře. Vidle Herkules mi pomáhají převážet hrubá a těžká břemena a zanedlouho budu provzdušňovat trávník vertikutátorem a později sekat vřetenovou sekačkou.

Motúčko se líbí každému chlapovi a chlapci, který mě v zahradě navštívil. Všichni si ho chtějí vyzkoušet, všichni ho chtějí řídit. Viděli jste již jiné kolečko, o které se chlapi ve dvoře perou? Motúčko je zkrátka skvělý pomocník nejen do zahrady, který mě odlehčil od těžké námahy. Díky Motúčku dokážu udělat v zahradě více a s menší námahou.
 

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Trvalá reklama zde jen za 220 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Jméno *
E-mail *
Webová stránka

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..