Citrón do čaje

Citron do čaje Leze na vás chřipka? Prochladli jste? Nebo vám pouze je zima? Chce to čaj. Nejlépe horký a s citronem. Opravdu?Horký čaj pomůže zahřát uzimené tělo a vitamin C má prokazatelně pozitivní účinky v prevenci nebo i léčbě nachlazení. Co je ale problém, že se tyto dvě věci spolu nesnášejí. Vitamín C má problém přežít teplotu nad 70 °C a tak pokud vyždímáte čerstvý citron do právě uvařeného čaje (vařící voda má 100 °C), tak vám zůstane jen horká kyselá voda bez účinku. Podobně je to i s medem, v horkém čaji úspěšně zlikvidujete všechny dobré látky v něm.

Jak ochutit čaj citronem?

Citron do čaje Celkem jednoduše. Vroucí čaj určitě nevypijete. Necháte ho trochu vychladnout. Trochu dost, neboť i 50 °C horký čaj je opravdu horký. No ale pro vitamin C a med už ne nebezpečný. Takže chvíli počkejte, nechte čaj vychladnout a až potom do něj vytlačte šťávu z citronu nebo dejte lžičku medu. Tak budete mít čaj nejen s příchutí medu a citronu, ale skutečně čaj s citronem a medem a jejich léčivými účinky.

Tak na zdraví!


Jak bude reklama vypadat?
-
Trvalá reklama zde jen za 220 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

4 komentáře: „Citrón do čaje

 1. Google Chrome 61.0.3163.100 Windows 10 x64 Edition

  Když zalijete čaj, nebude mít víc než 80 stupňů. To med nezničí, musel by v takové teplotě být třeba hodinu.

  • Firefox 56.0 Windows 7

   Prosím vás, v jaké nadmořské výšce žijete, že vám voda vře spíše při 80 stupních než při sto? Nebo jste to měřil? Máte fotky nebo video?

   • vařícíčaj???
    Firefox 57.0 Windows 7 x64 Edition

    Vám vře voda i v hrníčku? To ten hrníček nahříváte? Divný způsob přípravy čaje!

    • Firefox 56.0 Windows 7

     Prosím vás, kde v článku jste toto četl? Nebo v kterém článku jste to četl? A na který článek vlastně reagujete? Divný způsob komentování.

Napsat komentář

Jméno *
E-mail *
Webová stránka

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..