Splátkový karneval

Pro koho jsou půjčky určeny? Potkal jsem svého bývalého kolegu, už důchodce, na chodbě administrativní budovy, hledal firmu poskytující úvěry občanům. Ptal jsem se ho, proč chce půjčku od takové firmy. Odpověděl, že proto, že žádná banka mu nechce půjčit 10 000 korun, protože mu nevyjdou splátky z jeho důchodu. „A u těchto vám vyjdou?“ Na chvíli se zamyslel a pak zamířil směrem k východu.Dnes už jsou banky ochotnější poskytovat úvěry, než kdysi. Nevyžadují tak vysoké ručení. Půjčky je snadné získat i od nebankovních firem, často však vyžadují ručení domem nebo bytem, ​​což občas vyvolává otázky, zda se nespecializují spíše na ty byty a půjčky jsou jen způsobem, jak k těm bytům levně přijít.

Pro koho jsou půjčky určeny?

Starý vtip říká, že úvěr dostanete tehdy, když prokážete, že ho nepotřebujete. Cosi na tom ale bude. Mnoho lidí si bere půjčky proto, že nemají peníze. Ne proto, že jim chybí okamžitá hotovost, ale proto, že jim chybí příjem. A to je velká chyba. Pokud chcete koupit dražší věc, ale nemáte k dispozici potřebnou částku, ale máte zajištěný pravidelný a jistý příjem, ze kterého dokážete vyžít a dost i odložit, úvěr může být pro vás výhodný. Pokud však potřebujete nutně zaplatit nějakou platbu či snad splátku jiného úvěru a nemáte téměř žádný příjem, nebo pouze tak malý, že zaplatíte nájem, energie a stravu, tak v této situaci si brát půjčku je finanční sebevražda.

Pro koho jsou půjčky určeny? Všechny půjčky je potřeba vrátit, tedy alespoň by se to patřilo. A to nejen půjčenou částku, ale i úroky. A ty nebývají malé! Většina půjček se splácí měsíčními splátkami, které obsahují splátku jistiny (půjčené částky) a úroků, případně poplatku za úvěr či vedení úvěrového účtu. Pokud se nechcete dostat do problémů, mělo by z vašeho příjmu po zaplacení všech účtů a stravy a bydlení zůstat alespoň tolik, kolik je měsíční splátka úvěru. A to po celou dobu splácení. Co s vaším úvěrem a také rodinným rozpočtem by udělala náhlá ztráta zaměstnání si určitě umíte představit…

Banky i úvěrové a splátkové společnosti nemyslí na vaše dobro a rodinné štěstí, myslí na své peníze a svůj zisk. Na sebe a svou rodinu musíte myslet především vy sami. Abyste neměli problémy s exekutorem, abyste se nestali najednou bezdomovcem, abyste zvládali uživit svou rodinu i v horších časech. Proto si dobře zvažte, zda zamýšlenou věc opravdu koupit potřebujete, či pomocí ní vyděláte nebo ušetříte náklady nebo se jen jedná o nějaký luxus, bez kterého můžete žít.

Kam se podíváte, tam vám nabídnou nějakou půjčku nebo nákup na splátky. Ať už se jedná o dárky na Vánoce nebo dovolenou či auto. Nebo i notebook. Nebo jen hotovost a vy si řeknete, co s ní uděláte. A přitom zaplatíte jen XXX korun měsíčně. To jde, ne?

Kde je háček? Nikdo vám neřekl, jak dlouho budete těch pár eur platit každý měsíc…. A i když inflace každoročně snižuje hodnotu peněz a 1000 korun dnes není to, co bylo tisíc korun před třemi lety, máte jistotu, že i váš zaměstnavatel vám každoročně zvýší plat minimálně o inflaci, aby se vám splácelo snadněji? A kolik vlastně za celou půjčku zaplatíte? Jestli vám to stojí za to, si musíte rozhodnout sami.

Půjčka může vyřešit problém, úvěr může splnit sen. Půjčujte si však s rozumem.

Zlevněné produkty v sekci Televizory

Jak bude reklama vypadat?
-
Trvalá reklama zde jen za 220 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Jméno *
E-mail *
Webová stránka

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..