Jak si založit dobrý účet

karta Peníze jsou oběživo a tak, jak je za svou práci dostáváme, platíme nimi za své životní potřeby i hradíme náklady na své hobby. Když nám zůstává čas na naše zájmy a zůstávají nám i peníze, chceme je utrácet pečlivě a uvážlivě. A chceme mít pod kontrolou jejich správu a také bychom rádi používali peníze jednoduše a bez starostí o jejich bezpečnost. Proto účet v bance je dnes pro každého z nás samozřejmostí.Přestože pobočky bank jsou dnes v každém městě, málokdo chce trávit svůj čas chozením do nich. Mnohem více lidí dává přednost používání internetbankingu. Sami doma si z počítače založíme trvalý příkaz, kterým se dá platit za bydlení, elektřinu ale i za mobil. Pomocí internetbankigu snadno zkontrolujeme pohyby na našem účtu nebo zadáme jednorázový příkaz platby za nákup. Ale vlastnosti dobrého účtu poznáme nejen podle komfortu internetového bankovnictví, ale také podle toho, jaké platební karty nám k účtu nabízí.

Mnoho lidí si stále plete kreditní karty (v podstatě úvěr, půjčka) a debetní karty, tedy ty, kterými platíme svými penězi na svém běžném účtu. Mnohem lepší, než hlídat termíny splátek na kreditce je mít dobrý účet s povolením přečerpání, kde se po přijetí platby na účet náš úvěr automaticky dorovná. Pak nám neujde žádná akce či výprodej na internetu. Z eshopu si objednáme vybavení pro sport nebo jiného svého koníčka tehdy, když je to výhodné a kurýrovi zaplatíme svou platební kartou ke svému účtu v bance. A po výplatě jsme zase v plusu. Ale úsporu z výhodného nákupu už nám nikdo nevezme, stejně jako radost, kterou jsme si takovým nákupem i svým koníčkem udělali.

karty

Když se rozhodujete pro dobrý účet, zvažujte jaké má internetové bankovnictví, jaké platební karty vám nabízí, zda dostanete povolené přečerpání účtu a kolik bankomatů máte k dispozici. Případně, zda vám nabízí možnost získat hotovost i jinak, než jen v bankomatu. Když si dobře vyberete, zbude vám více času na to, co vás opravdu baví.


Jak bude reklama vypadat?
-
Trvalá reklama zde jen za 220 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Jméno *
E-mail *
Webová stránka

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..