Jak si vyzdobit byt? Vsaďte na svoji vlastní tvorbu

Hledáte nějaký nápad, jak si ozvláštnit výzdobu bytu, abyste mu vtiskli trochu osobitosti? Vsaďte v takovém případě na svoji vlastní tvorbu. Nekupujte dekorace a obrazy z obchodů. Chcete-li se skutečně odlišit od ostatních a mít v bytě zaručený originál, který nebude mít na světě nikdo jiný, než vy sami, pusťte se do vlastní tvorby.Krásnou dekoraci zvládnete i bez výtvarného talentu

Ne, nechceme vám tím naznačit, že byste museli malovat obrovská olejová plátna. Na to má totiž talent málokdo. Ale existuje spousta možností a výtvarných technik, kterými ozvláštníte stěny svého bytu, aniž by vás to nutně muselo stát obrovské úsilí. Určené jsou i pro lidi, kteří se jinak nepovažují za výtvarně příliš zdatné jedince. I takovým se může povést pěkná dekorace. Jak na to?

Pověste si puzzle z vlastní fotografie

Většinou každý z nás alespoň trochu fotografuje. Pravda, s rozvojem digitální fotografie ztratilo fotografování určitý půvab. Už není napětí, kdy se na papírku ve vývojce a ustalovači rodí obrázek. Jednoduše ho získáte jedním kliknutím. Starosvětské kouzlo trochu zmizelo. I když si necháte digitální fotografii vytisknout na kvalitní foto papír a ve větším formátu, už to není úplně ono. Přesto ale určitě máte někde dobře uložených pár fotografií, o kterých máte pocit, že se vám opravdu povedly. Porozhlédněte se, kde je nějaké copy centrum, kde je budou umět zvětšit a udělat z nich puzzle. Můžete se potom bavit tím, že si vyzkoušíte složit svůj fotografický obraz (představte si třeba, že jenom modrá obloha se skládá z padesáti dílků). V závěru si ho hotový můžete nalepit na desku a umístit na stěnu místo obrazu. Budete mít svoji oblíbenou fotografii přímo na očích a navíc linky členící povrch do puzzle dílků dávají obrazu novou dimenzi.

puzzle

Zářící hedvábí v dřevěném rámu

Pořiďte si velký hedvábný šátek a zkuste si něco namalovat na hedvábí. K dispozici jsou dva druhy barev na hedvábí, a sice jedny pro parní fixaci. Ty se ukotví v páře a jejich výhodou je, že působí velmi zářivě. Druhým typem jsou zažehlovací barvy, které se do látky fixují několik minut trvajícím zažehlením. Zažehlovací barvy bývají ředitelné vodou nebo jinými speciálními ředidly, barvy s parní fixací jedině vyhrazenými ředidly. Chcete-li malovat s ostrými okraji, důležité jsou konturové barvy na hedvábí, kterými si tyto obrysy namalujete, a plochy pak vybarvíte buď zažehlovacími barvami, nebo barvami s parní fixací. Pokud se necítíte na velké reálné obrazy s konkrétními objekty, klidně zkuste nějakou abstrakci. Díky zářivosti a vzájemnému zapíjení barev bude vypadat naprosto dokonale. Výborné je napnout si hedvábí na rám, aby bylo dokonale vypnuté a dobře se na něj chytala barva. I s rámem si pak můžete dílo pověsit na zeď.

colour

Sluneční hra pestrobarevných světel

Zbyla vám doma nepotřebná tabule skla, například po výměně oken? Pořádně ji umyjte a vyleštěte. Pořiďte si barvy na sklo. Kupte si jak konturovací barvy (černá, stříbrná, zlatá) tak vlastní barvy na plochu. Na papír stejně velký jako skleněná tabule si předkreslete vzor. Můžete klidně zkusit i něco složitějšího a vytvořit si opravdovou vitráž. Na stůl si dejte papír s nákresem a na něj položte skleněnou tabuli. Budete tak moci při malbě linky obtahovat vytvořené na nákresu. Provádějte to konturovací barvou. Rozdělte si takto sklo do jednotlivých vitrážových okýnek. Jakmile kontury zaschnou, zahajte vybarvování ploch. Hotovou vitráž můžete opět pověsit na stěnu. Příjemně bude působit, bude-li mezi obrazem a stěnou pár centimetrů volného prostoru. Můžete se potom těšit na barevné odlesky ve slunci, které s obrazem dokáže vykouzlit hotové divy. Budete mít pocit, že se jedná o opravdovou vitráž v nějakém starobylém chrámu.


Jak bude reklama vypadat?
-
Trvalá reklama zde jen za 220 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Jméno *
E-mail *
Webová stránka

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..