Přemýšlejte o úložných prostorách ve svém bytě

leather_couch Svoji kreativitu můžete projevit na různých místech a jednou z nich je i váš domov. Díky různým kreativním nápadům si můžete byt nejenom rozveselit a zútulnit, ale také mu značně odlehčit, aby nebyl přecpaný věcmi. Jak postupovat?Postel jako pec a obrovský úložný vnitřek

Především je třeba popřemýšlet, které prostory se dají přetvořit na úložné, aniž by to byt nějak zahltilo. Překvapivě existuje řada hluchých prostor, které se dají výborně využít. Obrovskou kapacitu nabízejí například prostory pod postelí. Vynikající je nechat si vyrobit postel na míru s vysokým úložným prostorem od šikovného truhláře. Získáte pohodlné a vynikající poležení, doslova jako u babičky na peci a pod ním pak obrovskou úložnou skříň. Tu je dobré rozčlenit na několik velkých šuplíků či zasouvacích kontejnerů. Obsah díky nim nebude tvořit jeden velký chaos, ale úhledné uspořádání, ve kterém vždycky všechno najdete na správném místě.

knihy

Police na knihy po celé délce stěny

Dalším způsobem, jak kreativně zvětšit byt je zrušit klasickou knihovnu, která zabírá hodně místa, je nešikovná a navíc se o ni ještě praštíte bolestivě o bok, kdykoli jdete okolo. Zavrhněte knihovnu jako skříň a vyberte si jednu dlouhou stěnu v obývacím pokoji. Pod strop umístěte za celou délku stěny dvě masivně udělané police pod sebe. Na ně narovnáte knihy. Určitě se vám jich tam vejde daleko víc než do původní knihovny a ještě zbude dost místa na další, které třeba ještě během let přibudou. Samozřejmě si pořiďte skládací schůdky, abyste na knihy dosáhli.

police

Zrušte komoru a udělejte z ní vestavěnou skříň

Třetí možností jak maximalizovat prostor je zrušit komoru a přetvořit ji ve velkou vestavěnou skříň přímo podle vašich potřeb. Uvědomte si, co prostoru vám ukrajují z komory dveře a jejich otevírání. Regály jsou zpravidla standardní a nezohledňují různé velikosti předmětů, takže ve výsledku taky nejsou příliš užitečné. Pokud dveře vysadíte, regály vyndáte, případně i vybouráte část příčky kolem dveří, abyste získali celou vstupní stěnu do komory, máte před sebou velký prostor, jehož řešení můžete ztvárnit podle svých vlastních potřeb. Nikdo vás neomezuje. Můžete zvolit třeba posouvací dveře.

Vybudujte si loft

Jestli máte byt s vysokými stropy, naskýtá se vám další velice široké pole působnosti ke ztvárnění prostoru a ušetření místem. První nápad se jeví spací patro, které se dá udělat například podél celé jedné stěny místnosti a nahoře nemusí být jen jedna postel, ale dokonce i dvě nebo tři. Šikovný truhlář si s konstrukcí spacího patra budovaného na míru lehce poradí. Jinou možností je vytvořit si přímo v bytě svůj vnitřní loft v podkroví, který může být ještě dokonalejší než jednoduché spací patro. Stejně dobře ale může podkroví tvořit pracovna nebo prostor pro ničím nerušené čtení. Výstavbou spacího patra či přímo loftu se ušetří hodně podlahové plochy dole. Ta se dá využít k jiným účelům.

loft

Velká skříň se vyplatí

Využít se dají i prostory nad vstupními dveřmi bytu, kde se dají ke stropu umístit velké police. Zasouvat se tam dají například větší krabice. Podobně také prostory u stropu koupelny nebo toalety. Další obrovský prostor získáte naplánováním a vybudováním jedné velké skříně přes celou plochu stěny v ložnici. Vytvořte si jednoduchou skládačku, která bude zahrnovat prádelník s jeho šuplíky a poličkami, police na složené oděvy, tyč na pověšení ramínek, horní část s policí na složení sezónních věcí jako jsou zimní bundy. Pořiďte skříni zasouvací dveře, aby se do ní neprášilo. Najednou překvapeně zjistíte, že už v bytě žádnou další skříň na šaty a prádlo nepotřebujete. Zkrátka při zařizování bytu přemýšlejte. Nenechte se vtáhnout do standardních nábytkářských sestav. Zkuste vymyslet něco kreativního na vlastní pěst a podle vlastních plánů. Maximálně vytěžíte prostor a může to být klidně i levnější než sestava skříní z Ikey.
 

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Trvalá reklama zde jen za 220 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Jméno *
E-mail *
Webová stránka

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..