Kdy vyřídit novou platební kartu

Každá platební karta má svou platnost. Jakmile tento den nastane, vaše platební karta nebude fungovat. Jednoduše řečeno s ní nezaplatíte u žádného obchodníka. Nebudete moct s platební kartou ani vybrat finanční prostředky v bankomatu. Platební karta je totiž po platnosti. Vy si tak budete muset vyřídit novou. Nemusíte se ovšem ničeho obávat, pár dnů se dá bez platební karty vydržet. Dnešní doba je urychlená, a tak získáte novou platební kartu dříve, než řeknete švec.Co je potřeba udělat?

Záleží na tom, u jaké bankovní společnosti máte platební kartu. Některé bankovní společnosti na vás myslí, a tak vám novou platební kartu zašlou včas. Vy si jen musíte hlídat schránku. V momentě, kdy vám platební karta dorazí, stačí si ji aktivovat prvním výběrem v bankomatu. Poté můžete pokračovat bez problému dále. Mimo jiné vám bankovní společnost zašle SMS upozornění o tom, že se blíží expirace platební karty. Jestliže ale máte bankovní společnost, jež vám nedá o expiraci platební karty vědět, zůstává vše na vás.

V této fázi tedy budete muset navštívit nejbližší pobočku bankovního institutu. Pokud vám to situace umožňuje, domluvte si předem schůzku. Tím se vyhnete čekací lhůtě a na pobočce tak nestrávíte ani o vteřinu déle než je nezbytně nutné. Jakmile se dostanete k přepážce, stačí personálu bankovního institutu vysvětlit, jaký máte problém. Jedná se o proces, který vám zabere maximálně 10 minut. Vše tak vyřešíte rychle a snadno. Po podpisu žádostí o vydání nové platební karty následně vyčkáte několik dnů. V den, kdy vám do schránky dorazí platební karta, stačí ji opět aktivovat v bankomatu.

Platební karta se vyřizuje také při ztrátě nebo poškození

Expirace není jediným důvodem, proč si zažádat o novou platební kartu. Nenapadá vás žádný jiný důvod, kdy jste nucení zajít na nejbližší pobočku pro vyřízení nové platební karty? Pak vám dva z nejčastějších důvodů sdělíme. Tím prvním je ztráta karty nebo odcizení. Je důležité si platební kartu ihned zablokovat a poté zažádat o novou. Druhým důvodem je poškození. I to se čas od času stává. Platební karta přestane rázem fungovat. V žádném případě vám nepomůže změnit bankomat. Je-li chyba způsobená bankomatem, je klient informován ve většině situací předem.

Jak jsme již naznačovali, daleko pravděpodobnější je tedy poškozená karta. K poškození karty může dojít několika způsoby. Ať už vám platební karta nefunguje z jakéhokoliv důvodů, bez návštěvy pobočky své bankovní instituce se neobejdete. Vyřízení nové platební karty je dobré provést na pobočce. Máte tak jistotu, že vše bude provedeno podle vašich představ. Nová platební karta vám může přijít i do schránky. Nemusíte se rozhodně ničeho bát. Platební karty nebývají aktivovány. Jinými slovy nefungují a vyžadují tzv. aktivaci. K té dochází až při prvním výběru z bankomatu. Teprve poté je platební karta aktivována.


Jak bude reklama vypadat?
-
Trvalá reklama zde jen za 220 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Jméno *
E-mail *
Webová stránka

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..