LED vánoční osvětlení – druhy

Vánoce se pomalu blíží, nastává ten správný čas se zamyslet nad letošní vánoční výzdobou. V každé rodině hraje prim LED vánoční osvětlení. Velmi oblíbené a působivé jsou girlandy – závěsy se nejčastěji nacházejí na oknech zevnitř, ale můžete se setkat s dalšími neobvyklými způsoby zdobení. „Svíticí záclony“ sestávají z hlavního vodorovného kabelu, ze kterého vedou vertikální závity dostatečně velké délky – zpravidla dvě nebo více metrů. Nádherně vypadají i rampouchy podobné světelným závěsům: stejný základní kabel se závity s ním spojené, ale ty jsou různě dlouhé a podstatně kratší – typicky až půl metru. Někdy LED diody sami mají podlouhlý tvar rampouchů. Tento druh je populární pro zdobení stromů.

LED vánoční osvětlení venkovní

LED vánoční osvětlení venkovní je určeno pro exteriér, je odolnější a skvěle odolává vlhkosti, má označení IP42. LED diody neplýtvají zbytečně elektrickou energií, příkon je minimální, nabízejí vysokou mechanickou odolnost vůči otřesům, nárazům apod. Na lemování plotu a kontur domů jsou ideální světelné kabely, které se prodávají jako metráž, dají se dle libosti tvarovat a krájet. LED vánoční osvětlení venkovní kabely jsou odolné proti vodě, nízkým a vysokým teplotám, což umožňuje jejich použití pro venkovní dekoraci.

LED vánoční osvětlení belle light girlandy

LED je zkratka z anglického Light-emitting Diode (světlo vyzařující dioda) -polovodičová elektronická součástka vyzařující úzkospektrální světlo, když jí prochází elektrický proud v propustném směru. LED vánoční osvětlení belle light jsou vhodné pro venkovní dekorace – osvětlení parků, mostů, náměstí, velkých budov. Jedná se o kabely se dvěma nebo pěti žilkami s LED diodami modré, bílé, žluté a jiné barvy. Navzdory skutečnosti, že takové girlandy slouží k ozdobení velkých předmětů, spotřebovávají málo elektřiny.

Inspirace pro vánoční výzdobu!

Napsat komentář

Jméno *
E-mail *
Webová stránka

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..