Obojky pro výcvik psů

divkaapes Mít psa je nejen radost z přítele, ale i odpovědnost. Tak jako při výchově potomka i při výchově svého psa zodpovídáme za jeho chování, za jeho poslušnost a za jeho reakce na povely. Psovi se musíme věnovat, učit ho a pěstovat dobrý vztah mezi sebou. Pouze pes, který nás zná, důvěřuje nám a má nás rád, bude poslouchat naše povely a nebude hrozbou pro okolí. Co však dělat, když pes není poslušný?Nemusí se přitom jednat o naše chyby při výchově psa od štěňátka, ačkoli tento případ bývá při nezkušených chovatelích nejčastější. Mohli jsme neposlušného psa zdědit nebo ho již takového koupit. Vybudovat důvěru mezi psem a jeho pánem může chvíli trvat, stejně tak naučit psa reagovat okamžitě na naše povely, ale při venčení psa potřebujeme, aby reagoval okamžitě, aby nebyl nepříjemným společníkem pro naše okolí, abychom nemuseli mít strach z jeho chování.

Zajímavou a účinnou pomůckou při výchově či převýchově psů jsou výcvikové obojky. Pes přijímá naše povely sluchem, ale pokud je tvrdohlavý, může zkusit nás ignorovat. Výcvikový obojek zajistí, že ho chuť ignorovat povely majitele rychle přejde. Elektronické zařízení v obojku přijímá signály z malého vysílače v našich rukou a dokáže přenášet podle typu a velikosti na vzdálenosti několika set metrů naše zvukové signály, ale také spustit vibrace obojku. V praxi tedy na psa zavoláme povel, pokud nereaguje, spustíme vibrace, které psa upozorní, že ignoruje povel a jako třetí stupeň varování při neposlušnosti spustíme nepříjemný, ale pro psa bezpečný elektrický impuls.

ovcak

Stačí několik takových nepříjemných varováni, aby si náš pes spojil souvislosti mezi neuposlechnutým povelem, vibrací a impulsem. Pes je inteligentní zvíře a i ten nejnepoddajnější pes dá přednost povinnosti po zacítení vibrací, než by riskoval svou tvrdohlavost a následný elektronický impuls. Výcvikové obojky vám umožní zvládnout i psa, jehož špatně vychoval někdo jiný, ale vy s ním musíte nyní spolupracovat.
 


 


Napsat komentář

Jméno *
E-mail *
Webová stránka

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..