Hliníková okna a dveře pro váš dům

buildingKdyž koupíte starší dům a chcete jej rekonstruovat pro své bydlení nebo jste vlastníkem takového domu a plánujete jeho renovaci, nezapomínejte na okna a dveře. Nová okna dodají domu nejen nový svěží vzhled ale mají i dvě další důležité funkce. Tou první je bezpečnost, brání neoprávněnému vstupu do objektu zvenčí. A tou druhou je energetická úspora. Brání prostupu tepla z vytápěné budovy do venkovního prostředí. Na starých domech jsou okna a dveře ze dřeva, mnoho lidí je mění za plastové. No máte i jinou možnost: Použít hliníková okna a dveře. Jaké mají výhody?Podobně jako bývá zvykem u plastových oken mají i hliníková okna izolační dvojsklo, které dokáže účinně bránit prostupu tepla z vytápěného domu do venkovního vzduchu a tím šetří náklady na vytápění. Konstrukce rámu a okenního křídla je tvořena dutými komorami, ve kterých je uzavřen vzduch ve funkci tepelného izolantu. Tedy teplo z domu neunikne ani přes sklo ani přes rám okna. To také brání kondenzaci vzdušné vlhkosti na rámech a rosení oken.

Povrchová úprava hliníku eloxováním nebo práškovou aplikací barev dovoluje vyrobit okna v jakékoliv barvě ze vzorníku RAL a také si můžete na svůj dům objednat okna v dekoru imitace dřeva. Zkombinujete tak příjemný vzhled s vysokou pevností a bezpečností a dobrou tepelnou izolací. Vysoká pevnost a odolnost hliníkových oken se využívá zejména v budovách škol či úřadů, kde osvědčily svou dlouhou životnost. Jsou proto vhodné i do rodinných domů, kde si nevyžadují téměř žádnou údržbu po dlouhá léta.

Hliníková okna se dají vybavit různým kováním, takže kromě klasických otevíravých okenních křídel lze hliníková okna montovat i jako posuvné nebo výklopné či pevné. Použijete je tedy nejen v obytných, ale i technických místnostech či suterénu.

Vysoká mechanická pevnost předurčuje hliník i na konstrukci dveří. Oblíbené vchodové dveře do domu získají z hliníku nejen dobrý vzhled a značnou odolnost proti nepovolaným osobám, ale také se osvědčily i jako tepelná izolace domu. Zkombinujte je s různými tvary prahových a soklových konstrukcí a získáte tak jedinečné řešení vstupu do vašeho domu. Na výběr je nejen z jednokřídlých dveří, otevíraných podle vašich preferencí dovnitř nebo ven, ale vyrábějí se i jako dvoukřídlé široké dveře. Doplňkově můžete objednat i vícebodové zámky, elektromechanické nebo elektromotorické zámky či dveřový zavírač.

Tříkomorový profil dovoluje vyrobit dveře s hmotností do 130 kilogramů a při vícekřídlých dveřích šířku křídla od 148 mm, to umožňují úzké pohledové šířky rámů. Zasklívací lišty se zvýšenou odolností proti vypáčení dovolí vaší rodině cítit se za hliníkovými dveřmi bezpečně a vám kdykoliv použít slogan: Můj dům – můj hrad.


Napsat komentář

Název *
Email *
Webová stránka