Vytvořte si květináč do bytu i na zahradu

Květináč si můžete koupit v obchodě. Narazili jste však už někdy na takový, který by se vám na dané místo stoprocentně hodil? Pokud ne můžete si květináč vytvořit sami, nebo si můžete již zakoupený květináč upravit. Záležet pak bude na tom, kam jej budete chtít umístit. Na zahradu se hodí spíš květináč z pevnějších materiálů. Pokud máte malý plastový květináč, může vám snadno uletět. Naopak do interiéru můžete vybírat z nejrůznějších druhů materiálů. V dnešní době se meze nekladou, proto bude záležet pouze na vaší fantazii.Květináč do interiéru

V první řadě musíte zvolit velikost květináče. Měl by odpovídat velikosti rostliny a také prostoru. Pokud máte v bytě málo místa, je jisté, že květináč nemůže být moc objemný. Dalším bodem je materiál, ze kterého květináč uděláte. Může být keramický, plastový nebo dokonce i betonový. Nyní záleží na tom, zda si původní květináč budete chtít zakoupit nebo do něj nebudete chtít nic investovat. V případě, že nic kupovat nechcete, můžete využít například staré plastové láhve nebo krabičky od margarínu. Ty už si pak můžete nazdobit, jak uznáte za vhodné.

Důležitá je i barva interiéru. Pokud máte obývací pokoj sladěný do šedé a červené, ozdobte si květináč tak, aby tam zapadl. Můžete barvou kreslit různé vzory, nebo zkusit razítkovou metodu. Pokud chcete vyzkoušet méně obvyklý způsob, využijte staré CD. CD rozlamujte na malé kousky a následně na květináč přilepte.

Květináč na zahradu

Zde se vám budou hodit pevnější materiály. Keramický květináč je klasika a můžete si ho ozdobit, jak uznáte za vhodné. Variantou také může být staré nádobí. Například pokud se vám u hrníčku utrhla ucha, nemusíte jej vyhazovat. Jednoduše do něj něco zasaďte. Často se na zahradu vytváří prostory na umístění květináčů z palet. Hezky taky vypadá, když jako dekoraci květináče dáte staré nepojízdné cyklistické kolo. To můžete natřít na bílo a zavěsit na něj květináče.

Jak vytvořit květináč z betonu? Budete potřebovat cement, písek a vodu. Směs těchto potřebných věcí musíte perfektně promíchat. Následně jen nalejete do formy, kterou chcete. Můžete využít starší formy na pečení nebo cokoliv jiného. Pak jen necháte pořádně vytvrdit. Nakonec už jen dozdobíte, jak uznáte za vhodné a vystavíte ven. Touto technikou můžete vyrábět i jiné dekorace na zahradu. Vždy záleží na formě, kterou využijete.


Napsat komentář

Jméno *
E-mail *
Webová stránka

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..