Výroba domácích ozdob z mušlí

Nasbírali jste si na dovolené plno krásných mušliček a už nevíte co s nimi? Je vám líto je vyhodit, ale doma vám zavazí? Ukážeme vám pár tipů, co si z mušliček můžete vyrobit. V první řadě je důležité uvažovat nad tím, co by se vám do vašeho bytu vůbec hodilo. Další důležitou otázkou je, zda se k vám domů hodí spíš přírodní výrobek, nebo jestli budete mušle nějak barvit. Když už jste si ujasnili první dvě věci, je na čase se rozhodnout co tedy budete vyrábět.Mušle na doladění maličkostí

Pokud se nechcete pouštět do velkých věcí, zkuste mušlemi dozdobit váš interiér. Jestliže máte drobné mušličky, můžete s nimi ozdobit rámečky na fotky nebo lampičku. Pokud zbožňujete květiny, zkuste pár drobných mušlí přisypat do květináče. Ihned uvidíte, jak květina ještě víc prokoukne. Jestliže máte velké nádherné mušle, které prostě nemůžete vyhodit, zkuste je jen tak někde vystavit. Můžete je položit například na poličku či botník. Uvidíte, jak to váš interiér zútulní.

Pojďme na větší věci

Vyrobte si šperkovnici z mušlí. Budete potřebovat krabičku, lepidlo, noviny, mušle a lak ve spreji. Nejdříve si rozložte noviny, abyste neušpinili stůl od lepidla. Následně krabičku potřete lepidlem (můžete využít například Herkules) a přilepte postupně všechny hezké mušle. Jakmile to zaschne, přestříkejte krabičku lakem ve spreji, to dodá celé šperkovnici lesk.

Také si můžete vytvořit domácí zvonkohru. Vezměte si jednu velkou mušli a k ní přilepte pár provázků. Do muší navrtejte malé díry. Dírami následně provlékněte provázky a vytvořte tak zvonkohru. Mezi mušle můžete přidat pár korálků, které zvonkohře dodají ten správný vzhled.

Další tipy

Z mušlí si můžete vytvořit svíčky, věnce či osvětlené letní dekorace do bytu či domu. Zkuste si vytvořit i dekorace na pověšení na zeď. V tvorbě z mušlí se opravdu meze nekladou, proto zapojte svoji fantazii a mušle například obarvěte na modro či oranžovo.


Jak bude reklama vypadat?
-
Trvalá reklama zde jen za 220 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Jméno *
E-mail *
Webová stránka

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..