Jaký editor potřebuji na psaní článků na blogu

3d_text_1 Lidé by rádi psali svůj blog, no mají strach, že nezvládnou technickou stránku. Jednou z nich je i vybavení, které je třeba instalovat do počítače pro to, aby mohli psát a zveřejňovat své příběhy a články. Pokud máte talent a touhu psát pro ostatní, jaký program na psaní potřebujete a kolik stojí?



Pro provozování blogu potřebujete doménu a hosting, na kterém váš blog poběží, to si zaplatíte u profesionální hostingové firmy za pár korun nebo si zaregistrujete blog na bezplatném systému, pravda s jistými omezeními. Důležité je připomenout, že nemusíte provozovat server u sebe doma a mít nějakou extra linku do internetu. Právě na to slouží objednané hosting.

Svůj počítač potřebujete na to, abyste se ke svému blogu přihlásili do jeho administrace, nastavili jeho vzhled a přidávali jednotlivé články a fotografie či videa do nich. A reagovali na komentáře vašich čtenářů. Pokud vlastní počítač nemáte, ale přesto to s blogováním myslíte vážně, v krajním případě můžete používat počítač v internet café nebo knihovně 😉 Jen se nezapomeňte pokaždé odhlásit.

Ať už máte stolní počítač notebook nebo dokonce netbook, zda používáte nejnovější stroj nebo několikaletého „staříka“, na správu blogu na WordPressu nebo bezplatné službě vám bude stačit. Pro rozběh svého blogu nemusíte investovat velké peníze. Parádní a výkonný notebook si koupíte za blogem vydělané peníze.

Blog pište přímo na blogu. Ano, je to tak. WordPress na vaší doméně a hostingu i otevřené blogovací platformy mají vestavěný textový editor na psaní příspěvků. V administraci založíte nový příspěvek, napíšete nadpis a začnete psát text článku. Ve většině případů si vyberete, zda chcete psát ve vizuálním režimu (vidíte přímo i formátování textu a vzhled celého článku) nebo vám lépe pasuje jednoduché rozhraní se značkami pro formátování textu a jeho finální podobu si podíváte v náhledu. V podstatě se dá říci, že pokud zvládnete napsat jednoduchý text ve Wordu nebo podobném textovém editoru, budete ho umět napsat i na blogu.

Související:  Tip na výlet: Muzeum MHD láká návštěvníky na protektorátní tramvaj

Jelikož pracujete on-line přímo na svém blogu, určitě uvítáte automatické ukládání napsaného textu v krátkých intervalech. Takže přerušení spojení se serverem nebo vybitá baterie neznamenají žádnou ztrátu myšlenek.

Fotografie do článku vložíte jednoduchým přetažením myší například z plochy. Systém ji automaticky zmenší tak, aby se vešla do textu a přitom vždy na kliknutí je k dispozici originální velikost.

Samozřejmě si texty můžete připravit dopředu a hotové vložit do publikačního systému blogu. V takovém případě textový editor v počítači potřebovat budete. Nemusíte ho ale kupovat. V systémech Windows jsou v základě k dispozici Notepad nebo sofistikovanější Wordpad, bezplatné a přitom kvalitní textové editory jsou obsaženy i v distribucích Linuxu.

Na blogu vložíte nebo napíšete články tehdy, když máte čas nebo když máte „spisovatelskou“ chvilku a po jejich dokončení, úpravě a kontrole nastavíte čas, kdy mají být automaticky publikovány. A to i několik článků dopředu, i na několik týdnů „do rezervy“. A tak zatímco vy spokojeně spíte po autorsky plodné noci, ráno o sedmé hodině vyjde váš článek pro netrpělivé čtenáře.
 


 

Napsat komentář

Jméno *
E-mail *
Webová stránka

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..