Aby kočky a psi neničili květiny

Pýchou každé zahrady jsou barevné květinové záhony. Nejedna paní domácí je na své záhony hrdá a péči o ně věnuje mnoho času. Ale kromě slunce, sucha, větru nebo nezbedných dětí je ohrožují i čtyřnozí domácí mazlíčci. Květy nebo malé stromy jsou jejich oblíbeným cílem. Jak zabránit pejskům nebo kočkám, aby poškozovaly ozdobu vaší zahrady?Oplotit každý stromek nebo květ či celý záhon není řešením. Zejména esteticky to vypadá strašně a také údržba takových prostorů není snadná. A hlavně, chceme přece mít na květinové záhony nebo ozdobné solitéry v zahradě pěkný výhled.

Někteří lidé rádi používají pachové odpuzovače koček a psů nebo elektrické ohradníky. Ani jedno není levná záležitost a pachové stopy třeba pravidelně obnovovat. Přitom zábranu proti domácím mazlíčkem umíte i esteticky zakomponovat do své zahrady a z nutnosti učinit okrasný a přitom stále funkční prvek.

proti kočkám

Záhony nebo jednotlivé keře, ke kterým chcete znemožnit přístup psům a kočkám, stačí obložit šiškami z jehličnatých stromů. Pokud jste zvyklí mulčovat záhony borovicovou kůrou, tak ji jen nahraďte borovými šiškami a máte hotovo. Suché šišky z borovic mají ostré konce a kočkám ani psům se nelíbí po nich chodit, píchají je do tlapek. Raději se takovým místům vyhnou a vaše rostliny budou chráněny i bez toho, abyste je ve dne v noci hlídali a své čtyřnohé miláčky od nich odháněli.

Borové šišky naleznete v mnoha městech v parcích, vedle chodníků, v trávnících. Stačí je pod stromy posbírat, například během procházky nebo venčení svého mazlíčka. Na rozdíl od smrkových šišek jsou borovicové poněkud menší, ale mají tvrdší a ostřejší konce. Suché šišky se doširoka rozevřou, po dešti se stáhnou a jsou kulatější, nepíchají. Stačí však trochu slunce, šišky vyschnou, otevřou se a opět chrání záhony a stromky před ničením ze strany koček nebo psů.


Jak bude reklama vypadat?
-
Trvalá reklama zde jen za 220 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Jméno *
E-mail *
Webová stránka

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..