Automechanici vás mohou šidit

Pokud nepatříte mezi automechaniky nebo automobilové nadšence, kteří si vlastní auta opravuji sami, pak vám nezbývá nic jiného než se spolehnout na automechaniky. Jedná se o profesi, u které se člověk věnuje opravám automobilů. U lidi je tedy takový člověk považován za odborníka. Věděli jste však, že i takový odborník vás může ošidit? V případě, že vás nenapadá na čem, dávejte si pozor. Přinášíme vám několik tipů, v čem vám mohou vaši automechanici lhát. Rozhodně buďte příště opatrnější. Následujte nás a dočtěte se více informací o této problematice.Není automechanik jako automechanik

Prvním častým a zároveň ověřeným podvodem, který se u nás řešil je demontáž fungujících dílů a následná montáž neoriginálních či méně zajímavých náhrad. Automechanici si tak bočně mohou vydělat i tisíce korun měsíčně, a to jenom kvůli toho, že jim důvěřujete. Vždy si tedy automobil zkontrolujte. Zaměřte se převážně na díly, které mají určitou hodnotu. Většina majitelů vozidel totiž ani neví, jaké díly má momentálně ve svém automobilu, a tak nepoznají jejich záměnu. Toho automechanici využívají a mění originální a drahé fungující díly za repasované nebo za díly z druhé ruky.

Dalším častým problémem je využívání vašeho automobilu k vlastním účelům. Schválně si vzpomeňte, kdy jste si naposledy zapsali počet najetých kilometrů? I kdybyste tento krok učinili, jestliže nemáte stav vašeho tachometru zapsán v předávacím protokolu, jako by nebyl vůbec. Automechanici se vám následně snáz vymluví. Raději tedy vždy trvejte na tom, aby se stav tachometru zapsal do protokolu. Jako pojistku si vlastní tachometr vyfoťte, protože s tímto krokem se již můžete v budoucnu bránit. Nedovolte autoservisu využívat váš automobil k vlastním účelům.

Další podvody ze strany automechaniků

Odfláknutá práce je třetím a rovněž docela častým problémem. V některých případech za to může spěch, v jiných zase úmysl, a to z toho důvodu, abyste se do autoservisu vrátili. Automechanici mohou udělat pouze ty nejnutnější věci. Postupem času se kromě stejné či podobné závady začnou projevovat další. Následně vás oprava vyjde na daleko vyšší částku než doposud. Většina lidí si ani neuvědomuje, že za problémem může stát samotný autoservis. Většinou dávají automobil zákazníci do stejných autoservisů, protože k nim mají důvěru.

Mezi jeden z posledních triků patří výměna oleje. Tady se dost často stává, že automechanici nevypustí celý motorový olej. Okrádají tak nejenom vás, ale i autoservis, kdy si část oleje ulijí pro sebe. Vezměte si automobil, do které se vleze přibližně 6 litrů motorového oleje. Automechanik vyfasuje stejný počet litrů u svého autoservisu, jen s tím rozdílem, že vám vypustí polovinu. Z jedné prohlídky jim tak může zůstat přibližně 1 až 3 litrů oleje, podle typu vozidla. Je nutné být na pozoru a jestliže to autoservis umožňuje, být u výměny oleje a jiných prohlídek vždy přítomen.

Na závěr doporučení

Pokud máte novější automobil, rozhodně jej vozte do oficiálních autoservisů, kde ke každému servisu či prohlídce dostanete zakázkový list. Mimo jiné je možné se domluvit na přítomnosti u menších i větších prohlídek, popřípadě oprav. Plně tak budete mít automobil pod kontrolou.


Jak bude reklama vypadat?
-
Trvalá reklama zde jen za 220 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Jméno *
E-mail *
Webová stránka

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..