Uklízíme garáž nebo dílnu

Každý domácí kutil má buď to vlastní garáž nebo dílnu, kde rád tvoří. Pokud chcete, aby vaše činnosti při tvorbě trvali kratší dobu, měli byste se zamyslet nad úklidem. Jestliže si myslíte, že úklid je ve vašem případě zbytečný, hluboce se mýlíte. Uklizená garáž nebo dílna dodá vaší práci jistý řád a vy tak následně během kratšího času zvládnete více práce. Nevíte, jak si máte v garáži nebo dílně uklidit? Nezoufejte, přinášíme vám několik tipů, které rozhodně stojí za vyzkoušení. Pojďme se na to společně podívat.Uklízíme garáž nebo dílnu

Nedá se říci, kde začít. Svým způsobem celá dílna potřebuje uklidit. Je důležité vůbec začít, kde, to už necháme na vás. Pokud ale nad touto aktivitou přemýšlíte, zkuste se prvně zaměřit na pracovní stůl. Jinými slovy se pracovnímu stolu říká také ponk. Ten nejprve ukliďte a vyprázdněte. Rozhodně by se na vašem pracovním stole neměli nacházet věci, ať už se jedná o výkresy nebo nářadí. Vše by mělo mít svůj řád. Na výkresy a náčrty si můžete pořídit například složku nebo menší regály. Co se týče nářadí, tady si budete muset pořídit buď to skříň nebo pracovní regály.

Úklid pracovního stolu vám jistě zabere nějakou dobu. Pokud se ve vaši garáži nebo dílně nenachází žádné regály, pracovním stolem nezačínejte. V takovém případě budete nucení si do garáže nebo dílny nějaký ten regál napřed pořídit. Teprve poté můžete začít skládat nářadí do regálech nebo skříně. Je dobré mít i v samotném nářadí jistý řád. Pořiďte si na regály jednotlivé boxy a do nich poté umisťujte nářadí, a to podle druhů. Dobrým řešením jsou i magnety, kdy si nářadí pověsíte nad pracovní stůl. Záležet bude na tom, jaké řešení je pro vás přijatelnější. Tím úklid ale nekončí.

Využijte každý centimetr místa

V dílně nebo garáži je potřeba umět využít každý centimetr místa. Nemějte strach pořídit si více regálu a skříni. Skříň se hodí například na pracovní oděv a boty. Regály zase na nářadí a další zbytečnosti. Pokud se vám nářadí nevleze do jednoho regálu, pořiďte si jich klidně více. Rozdělte je ale podle priorit. Blíže k sobě neboli k pracovnímu stolu si dejte ten regál s nářadím, který budete častěji využívat. Uchováváte-li v těchto prostorách i věci do auta, jako jsou například pneumatiky či jiné vybavení, pořiďte si i v tomhle případě stojan. Stojan vám zabere pár desítek centimetru místa.

Každý si garáž představuje jako takovou dílnu, kde jsou všude rozházené věci. Když se nad tím zamyslíte z druhé strany, proč by i garáž nemohla být uklizená? Jakmile tak učiníte, klidně se nebojte zamést a garáž opravdu uklidit podobně, jako domácnost. Čím více se budete v garáži orientovat, tím lépe. Nářadí lze roztřídit podle toho, na co jej potřebujete. Opravujete si automobil v garáži svépomoci? Nemějte strach mít regály rozdělené podle práce na autě a podle práce na pracovním stole. Jak jsme již uvedli, čím větší pořádek v garáži bude, tím rychleji bude následně práce hotová.

Boxy nezapomeňte označit!

Máte-li na regálech boxy, polepte je podle toho, jaké nářadí se v nich nachází. Jedná se o malý krok, který vám nesmírně pomůže. I malý detail vám ušetři nemálo času v konečném důsledku.


Jak bude reklama vypadat?
-
Trvalá reklama zde jen za 220 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Jméno *
E-mail *
Webová stránka

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..