Chcete se naučit kreslit, poradíme vám, kde začít

Umět kreslit je sen spousty z nás. Jen málokterým se ale podaří tuto schopnost doopravdy získat. Kde je to tajemství? Není to ani kouzelná formulka, ani ten předražený kurz slibující ohromující výsledky, co se vám na něj pořád dokola zobrazují reklamy. Klíčem k úspěchu jsou…Vytrvalost

Kresba je jedna z těch schopností, které se může naučit prakticky každý, ale vyžaduje neskutečné množství úsilí, trpělivosti a času. Pokud neuvidíte výsledky po týdnu, možná ani po měsíci, není to znamení, že máte přestat, ale že máte vytrvat. Došli jste již tak daleko, mnohem dál než většina, která to vzdá při prvních pokusech. Pokračujte a výsledek se dostaví.

Napodobování

Najděte si umělce, kterým byste se rádi přiblížili. Ať už budete hledat kdekoliv na internetu, na sociálních sítích nebo v galeriích, určitě se vám podaří jich najít hned několik. Zkuste začít kopírováním jejich děl. Ze začátku to půjde velmi těžko, ale po mnohých a mnohých pokusech zjistíte, že jste si díky tomu našli techniky a postupy, díky kterým vaše kresby vypadají úžasně.

Pozorování

Sledujte svět okolo sebe. Tvary, barvy, atmosféru, perspektivu. Snažte se čmáráním si zachytit své okolí v co nejkratším čase – tomu se říká skicování a je velmi prospěšné pro uvolnění ruky a rozvoj vnímání objektů, které kreslíte, perspektivu, anatomii a zachycení emoce. Navíc je to velká zábava!

Procvičování

Kreslete kdykoliv máte čas, byť jsou to třeba jen dvě minuty. Kreslete pořád a všechno. Nejen, že se tím pravděpodobně po chvíli do kresby zamilujete, ale zároveň si budete neustále procvičovat a zdokonalovat své dovednosti. Čím více budete kreslit, tím lépe budete kreslit.

Materiály

Pořiďte si potřebné materiály podle toho, jakému stylu kresby se chcete věnovat. Na rychlé skici je nejlepší grafit, rudka nebo uhel, na detailní realistickou kresbu sada tužek různých měkkostí (ideální kombinace do začátku jsou tužky B, 3B a 6B, později poznáte, jaké tvrdosti vám osobně vyhovují), na moderní skicovité kresby stylizovaných postav se hodí mikrotužka. Také si pořiďte gumu v tužce a/nebo tvárlivou pryž, obě jsou skvělé pomocnice pro gumování malých chyb nebo zvýrazňování odlesků.

Rady

Nechte si poradit. Od lidí, jejichž tvorba se vám líbí, od dobrých duší na internetu, které tvoří všemožné tutoriály, od různých fór. Když budete dobře hledat, najdete odpověď na každou svou otázku.

Čas

Naučit se kreslit chce čas. Spoustu času. Velkou spoustu času. Připravte se na to a nenechte se tím odradit. Používejte kresbu jako meditaci, odreagování, prostředek k uvolnění. Zkrátka tomu nechte čas.

Pokud se budete řídit všemi našimi radami, stane se z vás časem opravdový mistr kresby. Stačí vytrvat a věřit si, zbytek dorazí sám. Hodně zábavy!


Jak bude reklama vypadat?
-
Trvalá reklama zde jen za 220 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Jméno *
E-mail *
Webová stránka

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..