Vodní sporty – jaké se k vám hodí?

Léto je v plném proudu a vy jistě plánujete či máte již naplánovanou dovolenou s největší pravděpodobností u vody. Kde jinde by se člověk lépe schladil než u vody? Ať už jedete k moři nebo k jezeru či řece, nemusíte celou dovolenou strávit tradičně ležením na dece a lehátku. Pokud jste aktivní člověk, zkuste nějaké vodní sporty. Je jich mnoho. Rozhodně si vybere každý. Takové sporty totiž nejsou jen o pohybu, ale i o zážitcích a legraci. Které z nich letos vyzkoušíte?Windsurfing

Vodní sport pro ty, kteří umí udržet rovnováhu. Jedná se v podstatě o dva vodní sporty, tedy surfing a plachtění. Člověk praktikující tento sport stojí na speciálním surfu a drží se madel připevněných na plachtě. Celek ovládá rovnováha člověka a vítr. Pro bezpečnost a možnost natáčení podle toho, jak fouká vítr, je plachta upevněná na ohebném kloubu. Můžete si takový surf koupit a učit se sami. Doporučujeme, abyste pro začátek požádali zkušeného windsurfaře, který vám vysvětlí správné postoje. Tento sport lze praktikovat u nás na jezerech, řekách, ale i v zahraničí na moři.

Kitesurfing

Tento sport je pro zdatnější lidi, kteří se po vodě nebojí pohybovat i větší rychlostí. Jedná se totiž o prkno, které pohání tažný drak, neboli kit. I při takovém sportu doporučujeme krátký kurz nebo dohled profesionála. Díky kurzu okamžitě zjistíte, jak si jednoduše a lehce osvojit správný postoj, návyky, a především správnou techniku. Ušetříte tak pár modřin a nervy.

Paddleboarding

Tento sport se v poslední době pyšní čím dál větší popularitě. Můžete se ho naučit sami a praktikovat jej na řece, ale i na moři. Paddleboard je takový “surf”, který ovládáte dlouhým pádlem. Tento sport je dokonalý pro vytvarování a prokrvení celého těla. Existují firmy, kde si paddleboard půjčit. A pokud vás sport ohromí natolik, můžete si ho koupit. Nafukovací “surf” lze koupit už od tisícikoruny. Pevný paddleboard je již dražší a pohybuje se kolem pěti tisíc a více. Lze sehnat i dětskou verzi.

Vodní lyže

Pokud milujete zimní lyžování, možná si oblíbíte i to letní. Vodní lyžování spočívá v lyžování na vodní hladině. Na nohou máte speciální vodní lyže a držíte se za madlo, které je pomocí provazu přivázané k člunu. Takový sport je náročný na rovnováhu a koordinaci. Lze ale začínat bez předchozích zkušeností při nízké rychlosti. Doporučujeme používat helmu a záchrannou vestu.

Jachting

Rádi byste zůstali bez namočené nohy? Potom tedy doporučujeme jachting. Věřte, že kouzlu jachty propadne snad každý. Stačí nasednout na loď, napnout plachty a nechat se unášet pomocí větru. Předtím, než nasednete na palubu, je dobré se o manipulaci s lodí, ale i s plachtami poradit s profesionálem. Můžete si zakoupit kurz, který je jednodenní, ale i vícedenní. Jednodenní bude stačit pro motorovou plachetnici do 16 metrů. Dávejte si pouze pozor na podmínky na českých vodách a na těch zahraničních, liší se. A pokud máte rádi klid a krásné vyhlídky, vyzkoušejte klidnou plavbu na lodičce ovládanou pádly. Nebo máte rádi šlapadlo se skluzavkou, kterou si užijí především děti? Možností je spousta a není nutné jezdit až za hranice.


Jak bude reklama vypadat?
-
Trvalá reklama zde jen za 220 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Jméno *
E-mail *
Webová stránka

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..