Jen lyže na lyžování nestačí

lyzaky Kolo už jistě máte zazimované a kolečkové brusle odložené ve skříni. Blíží se zima a s ní čas zimních sportů. Zanedlouho začne sněžit i v našich končinách a to je tedy čas, kdy vyrazíme na lyže do nedalekých horských středisek. Je nejvyšší čas zkontrolovat svou lyžařskou výbavu a dokoupit doplňky.

Tak jako o jízdních vlastnostech vašeho auta rozhodují pneumatiky, jejich kvalita a stav, tak stejně při jízdě na lyžích záleží od jejich stavu vaše bezpečnost i zážitek ze sportování. Proto jsme ochotni do lyží investovat prostředky, protože chceme, aby nás lyžování bavilo a neubližovalo.

Základním prvkem bezpečnosti na lyžích jsou správné lyžáky. Poskytují bezpečnou oporu nohám, zejména fixují kotníky, a propojují naše tělo s lyžemi. Stejné jako u bot na běžné nošení je důležité, aby měli správnou velikost podle naší nohy a bez problémů pomocí vázání se spojili s lyžemi. Pokud máte pochybnosti o vašich starých lyžařských botách, neváhejte a obstarejte si nové. Jde především o vaši bezpečnost na svahu a radost z jízdy.

S vaší bezpečností úzce souvisí i ochrana hlavy a očí. Ne vždy je na horách hezké počasí. Kvalitní lyžařské brýle ochrání vaše oči nejen v prudkém větru, ale zejména při rychlé jízdě ze svahu. Ostrý mrazivý vzduch a v něm poletující vločky sněhu by vám znemožnili čistý pohled na svah i ostatní lyžaře.

lyzarskebryle

Sport děláme především pro odreagování se a zábavu. Takže důležitá je nejen kvalita sportovního náčiní, ale i vše, co nám sportování ulehčí a udělá bezpečnějším. Není důležité, jste-li příznivcem běhu na lyžích ve stopě nebo radši sjíždíte prudké svahy v ostrých obloucích. Záleží jen na tom, aby vás to bavilo. Sportování má i pozitivní vliv na vaši kondici a následně i na odolnost vůči stresu, takže podporuje i vaše zaměstnání. Věnujte proto pozornost vašemu sportovnímu vybavení a před začátkem zimní sezóny vyměňte vše staré anebo opotřebované. Udělejte si radost ještě dřív, než se dostanete na bílý sníh.

Napsat komentář

Jméno *
E-mail *
Webová stránka

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..