Stavba dřevostavby jako koníček

Mýtu o dřevostavbách není nikdy dost. Proč je dobré si postavit dřevostavbu? Rozhodně se této varianty nemusíte bát. Dřevostavby jsou dnes na zcela jiné úrovni, než tomu bylo v minulosti. Pokud se tedy této variantě vyhýbáte, pak opravdu zbytečně. Prozradíme vám nejčastější mýty, kterých se lidé stále drží. Přitom se jedná o chybné mýty, jež nejsou pravda. Je potřeba se seznámit s nejnovějšími technologiemi, které vám zaručí, že dnešní dřevostavby dokážou vydržet bez problémů i několik desítek let.Dřevostavby: mýt za mýtem

Prvním obrovským mýtem je životnost. Většina lidí tvrdí, že dřevostavby nedokážou vydržet delší dobu. Jinými slovy je člověk staví jen na pár let. Jedná se o jeden z největších mýtu vůbec. Dřevostavby vydrží v mnoha případech i déle než zděné rodinné domy. Pokud postavíte kvalitní rodinný dům z dřeva, pak se můžete těšit na dlouhý život v této stavbě. Rozhodně si nemyslete, že vám dřevostavba nevydrží. Kvalitní dřevo a nové technologie vás přesvědčí o opačném názoru. Druhým mýtem je snadné shoření. I tento bod patří mezi obrovské mýty.

Shořet může úplně stejně, jako rodinné domy postavené z jiného materiálu. Záleží vždy na tom, co máte v okolí rodinného domu a v něm. Pokud budete nepozorní, shoří vám stejnou rychlostí, jako zděný rodinný dům. Dřevostavby jsou ovšem ošetřeny proti požárům. Nemusíte se tak bát toho, že by začali hořet bezdůvodně. Právě v tom spočívá jeden z největších mýtu. Dřevostavby jsou odolné jak proti požárům, tak jiným vlivům. Odolávají stejným přírodním a jiným katastrofám, jako ostatní rodinné domy, bez ohledu na to, jaký materiál zvolíte a na to je potřeba myslet.

Jaké další mýty patří mezi opravdové mýty?

Napadnutí různými škůdci. Lidé tento bod většinou vysvětlí slovy, že škůdci vyhledávají dřevo. Opět se jedná o jeden z největších mýtu. Kvalitní a správně ošetřená dřevostavba je postavená tak, aby nebyla napadnutá žádnými škůdci. Budete-li pravidelně dřevostavbu ošetřovat, můžete se ujistit, že se vám škůdci budou vyhýbat. Ošetření je aplikováno ve většině případů speciálními přípravky, jež odpuzují škůdce. Nemusíte se tak ani v nejmenším bát toho, že by váš rodinný dům ze dřeva napadli škůdci.

Posledním bodem je špatná hluková izolace. I tento bod je mýtus. Myslíte si, že jde v dřevostavbách více slyšet? Jedná se o omyl, protože dřevostavby mají stejnou hlukovou izolaci, jako jiné rodinné domy. Na to je potřeba myslet, takže nemáte sebemenší důvod se něčeho podobného bát. Pokud přemýšlíte nad stavbou rodinného domu, pak se bezesporu můžete rozhodnout pro stavbu rodinného domu ze dřeva. Konečné rozhodnutí už bude na vás. Dřevostavbu si navíc člověk dokáže při trochu šikovnosti postavit sám a považovat tak tuto činnost za jakýsi koníček.


Jak bude reklama vypadat?
-
Trvalá reklama zde jen za 220 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Jméno *
E-mail *
Webová stránka

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..