Co je to Paypal?

Co je to Paypal? Pokud si koupíte nějaký produkt přes internet, je velmi pravděpodobné, že ho zaplatíte na dobírku, tedy peníze odevzdáte kurýrovi při doručení. Pokud nakupujete v zahraničí, tak něco takového neexistuje. Musíte zaplatit předem bankovní platební kartou nebo Paypalem. Je to však bezpečné?Bankovní platbu předem v Čechách zrealizujete vyplněním příkazu k úhradě. Poslat peníze do zahraniční banky je ale docela drahá sranda a při malých částkách jsou poplatky vyšší, než cena samotné placené služby nebo zboží. Naše banky, respektive naše pobočky zahraničních bank, jsou nenažrané a vyrubují poplatky snad i za pozdrav.

V zahraničí je běžná platba kartou přes internet. nejčastější vzpomíná embosovaná VISA karta, ale není to podmínkou. Pro platbu kartou potřebujete mít na rubové straně karty za podpisem číslo kontrolního součtu a současně ve své bance povolení na internetové platby toto kartou.

Při platbě zadáte číslo karty a datum expirace. Obchodník si pak z vašeho účtu stáhne požadovanou částku. Pokud je seriózní. Toto je jedno riziko přímé platby kartou. Pokud je obchodník neseriózní, případně ho neznáte a je to nějaký „nováček“ na nově založeném shopu, snadno můžete přijít i o zbývající peníze na účtu. Druhým rizikem je, že se údaje o kartě mohou „ztratit“ nebo mohou být ukradené a majitel informací nemusí být seriózní a přijdete opět o vaše peníze.

Je Paypal bezpečný?

Tato rizika eliminuje Paypal, platební systém akceptován velkou většinou obchodníků. I tomuto „bankéři“ musíte svěřit číslo své platební karty, ale nikde jinde už ho pak nezadáváte. Vaše „konto“ v PayPalu je navázané na email, který zadáte při registraci a heslo, které si zvolíte. Při platbě Paypalem jste v obchodě přesměrováni na Paypal platební bránu, kde se přenese nejen částka za nákup, ale i ostatní údaje, vy se přihlásíte mailem a heslem a zaplatíte. Peníze Paypal strhne z vašeho bankovního účtu, ke kterému byla vydána platební karta, registrovaná v PayPalu, během pár sekund a obchodníkovi Paypal potvrdí, že bylo za nákup zaplaceno.

Před první platbou Paypal ověřuje bankovní účet stržením malé částky cca 1 euro, které vám vrátí při první platbě. Při větším počtu nebo částce obchodů Paypal ověřuje i vaši adresu, musí sedět ta, zadaná do Paypalu s adresou uvedenou v bance. Pokud není adresa verifikována, někteří obchodníci odmítají takovému zákazníkovi zboží prodat.

Na PayPalu můžete mít i vložené peníze, dokonce v různých měnách. Pak se při platbě použijí nejprve tyto prostředky, až potom se stahují peníze z účtu.

Na Paypal vám může kdokoliv peníze i poslat, stačí mu vědět váš Paypal email. Paypal si v takovém případě strhává malou část ze sumy. Pokud byste si chtěli peníze z Paypalu poslat na bankovní účet, není problém ale nedoporučuji to, poplatky jsou dost vysoké. Raději ty peníze pošlete jinému na Paypal nebo je jednoduše utraťte.

V posledním období je možné k Paypalu přiřadit i kreditní kartu a určitě vymyslí i další novinky.

V každém případě Paypal je bezpečný platební systém a pokud máte v úmyslu nakupovat nebo prodávat v zahraničí, vřele doporučuji se orientovat tímto směrem.


.


Jak bude reklama vypadat?
-
Trvalá reklama zde jen za 220 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Jméno *
E-mail *
Webová stránka

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..