Krmíte ptáčky?

Krmíte ptáčky? Zima je obdobím, kdy se všichni živočichové těžce dostávají k potravě. Většinou je vše pokryté sněhem nebo zamrzlé. A pokud máte zahradu a v ní stromy, měli byste se o ptáčky postarat ve vlastním zájmu.Ptáci se živí hmyzem a v létě je hmotnost potravy zkonzumované za jeden den rovná polovině až třem čtvrtinám hmotnosti ptáka. To není málo ani při malé sýkorce! Aby však ptáčci mohli uchránit vaši zahradu a úrodu na ovocných stromech před hmyzem, musí se léta dožít.

Krmíte ptáčky?
Krmíte ptáčky?
Proto je vhodné je přikrmovat. Můžete použít vlašské ořechy, klidně i starší, případně skořápky se zbytky ořechů, které se vám špatně loupali. Oni si už s nimi snadno svým zobáčkem poradí. Nepohrdnou ani slunečnicovými semeny nebo mákem. A pokud nemáte nic takového k dispozici, můžete jim koupit tzv. lojové koule. Prodávají se nejen v supermarketech, ale i v zahrádkářských potřebách. Baleny do praktické plastikové síťky obsahují všelijaké semena a je možné je za síťku a provázek zavěsit do koruny stromu. Semena můžete umístit do krmítek na stromy nebo na malé talířky či tácky.

V tomto období můžete na stromy zavěsit i ptačí budky na hnízdění. Proč právě teď, když ptáci hnízdí na jaře? No proto, že ptáčci jsou nedůvěřivé a musí si na budky zvyknout, než je začnou používat.

Pokud budete ptáky v zimě krmit, zvyknou si na vaši zahradu a stromy a budou se v ní zdržovat i v létě. Tím ji lépe ochrání před škůdci, jako kdyby bydleli jinde a k vám si jen občas zaletěli. Proto se vám vyplatí v zimě o ptáčky postarat. Oni vám to vrátí v létě.


.


Jak bude reklama vypadat?
-
Trvalá reklama zde jen za 220 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Jméno *
E-mail *
Webová stránka

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..