Ochrana visacího zámku

V zimě dost trpí i visací zámky, kterými zamykáte brány a vstupy do zahrady nebo dílny. Nejen, že je ohrožuje voda, ale když mrzne, tato se změní na led a přinejmenším nám nedovolí zámek otevřít a vstoupit do objektu. Přitom ochrana je velmi jednoduchá a šikovný kutil ji vyrobí za chvíli i z odpadu z domácnosti.Použít lze například prázdnou plastovou nádobu ze sprchového gelu. Podle velikosti zámku od 250 nebo 400 ml balení. Místo toho, aby jste jako každý vzorný občan vhodili prázdný obal do kontejneru na plasty, ho využijete ve své domácnosti. Stačí vám k tomu ostrý nůž a vrtačka s vrtáky.

Stačí málo a ochrana zámku je hotová

Stačí sundat víčko z obalu a odříznout jeho čepičku. Ta skutečně může skončit v recyklovaném odpadu. Potom vrtákem o cosi větším, než je průměr železa zámku vyvrtáte dva otvory ve vrchu víčka a od jednoho otvoru na užší straně krytku rozříznete, aby se dala nasunout na zámek i s řetězem.

Jednoduchá krytka ochrání zámek před vodou

Pak už stačí nasadit jednou stranou krytku na závoru zámku a po nasazení řetězu natlačit i druhou stranu přes rozřezaný bok a váš visací zámek na řetězu je chráněn před deštěm i sněhem.

Není to sice vodotěsné, ale takto to stačí k tomu, aby na zámek nepršelo nebo nesněžilo a aby zámek nezamrzl. Když před zimou nebo během ní zámek promažete k tomu určeným jemným olejem ve spreji pomocí malého bočního otvoru, usnadníte zámku jeho službu a sobě jeho používání.


Jak bude reklama vypadat?
-
Trvalá reklama zde jen za 220 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Jméno *
E-mail *
Webová stránka

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..