Dekorativní svíčky: Nezapomínejte na správné zacházení s nimi!

candle-1429821-m Brzy se stmívá, večery jsou dlouhé a chladné. Přišel zkrátka podzim v celé své kráse, s tím už nic nenaděláme. Dlouhé podzimní dny si alespoň můžeme alespoň prozářit svitem svíček. Podívejme se do obchodů, kde nám s blížícími se svátky Dušiček nabízejí pestrou škálu svíček a svícínků nejrůznějších tvarů, barev i vůní.Vyberte si podle svého vkusu a ozdobte si jimi svůj příbytek. Po návratu z práce vám jejich světlo a vůně připraví příjemnou pohodu, při které si odpočinete po náročném pracovním dni. Jenže kromě krásného svitu a intimní pohody nám svíčky mohou přichystat i nepříjemné překvapení v podobě nečekaného požáru. To když zapomenete na bezpečnostní opatření. Proto neškodí si je připomenout:

  1. V žádném případě nenechávejte hořící svíčku bez dozoru.
  2. Hořící svíčky umisťujte jedině tam, kam nedosáhnou děti nebo nevlezou vaši domácí mazlíčci.
  3. Nikdy zapálené svíčky nestavte do blízkosti hořlavých materiálů. Dávejte pozor i na záclony nebo závěsy, které se mohou při větru hýbat.
  4. Na balení jednotlivých svíček obvykle bývá uvedena bezpečná vzdálenost, kterou byste měli dodržovat mezi nimi, stavíte-li jich víc blízko sebe. Dodržujte tuto vzdálenost.
  5. Rozhodně nenechávejte zapálené svíčky na místě, kde je průvan, nebo kde by mohl za určitých okolností vzniknout.
  6. Neumisťujte hořící svíčku příliš blízko tepelných zdrojů jako například kamen, ale také elektrických spotřebičů včetně například televizoru. Také svíčky nestavte na přímé slunce.
  7. Na umístění svíček použijte vždy svícen nebo nějaký podstavec. Ať již jde o svícen nebo podstavec, obojí by mělo být vyrobeno z nehořlavého materiálu, který bez problémů odolá vyšším teplotám, aniž by došlo k jeho deformaci nebo dokonce zničení.
  8. Svíčka musí ve svícnu či podstavci stát vždy rovně.
  9. Ještě než svíčku zapálíte, zkraťte její knot. Měl by dosahovat maximální délky jeden centimetr. Také v průběhu hoření hlídejte, zda knot není příliš dlouhý. Pokud přesáhne délku jednoho centimetru, zastřihněte ho.
  10. Tvoří-li se na svíčce vysoké okraje z vosku, nožíkem je opatrně seřízněte na výšku do maximálně jednoho centimetru. Dejte při tom pozor, aby vytékající vosk nepoškodil podložku, nebo vás dokonce nepopálil.

candle-1003686-m


Jak bude reklama vypadat?
-
Trvalá reklama zde jen za 220 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Jméno *
E-mail *
Webová stránka

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..