Nový trend dekorací pro kreativce: Samolepky na zeď

Už vás nebaví stále dokola malovat nebo tapetovat byt? Máte pocit, že ať děláte cokoli, stejně se vám váš obytný prostor nedaří nijak zvlášť a výrazně oživit? Přitom jste kreativní a toužíte svůj příbytek rozsvítit nějakým nápadným dekorem, který by upoutal návštěvníky? Potom vyzkoušejte samolepky na zeď. 

Pomocí samolepek na zeď velice snadno a bez velké námahy oživíte svůj příbytek. Tato dekorace dokonale podtrhne atmosféru místnosti, dodá jí jedinečnost, náboj a hlavně osobitost jejího uživatele. Každá místnost tak získá svůj nezaměnitelný styl.

 

Opakované použití je možné

Co ze samolepek vlastně činí takový módní hit? Je to především velká kreativita, se kterou můžeme při zdobení místností počítat. Každý si vybere vlastní řešení, jak k této interiérové dekoraci přistupovat. V nabídce jsou nejrůznější motivy, barvy i velikosti jednotlivých obrázků. Velkou výhodou interiérových samolepek je jejich flexibilita. Můžete je nalepit prakticky kamkoli. Navíc je možné samolepku sundat a použít i opakovaně. Při sundávání samolepky také nedochází ke zničení podkladových stěn.

 

Aplikace je snadná

Jak přistupovat k výběru a aplikaci samolepky? Ještě než si vyberete nějakou samolepící dekoraci na stěnu, pečlivě si všechno promyslete. Zkuste si navrhnout celý design vašeho pokoje. Pojmete-li úvahu o výzdobě komplexně, možná odhalíte případné problémy, ještě než nastanou. Jakou vybrat barvu, aby ladila s ostatním zařízením a stěnami a netloukla se s nimi? Jakou dekoraci zvolit? Kam ji nalepit, aby byla viditelná, ale zároveň nepřebila vše ostatní? Je třeba odpovědět na všechny tyto otázky. Zpravidla je vhodnější volit méně barev a sladit je. Samotná aplikace samolepek už je hračkou. Je-li povrch hladký a čistý, samolepka na něm bude bez problémů držet. Lepit můžeme jak na zeď, tak i na dlaždice, obkladačky, sklo, nábytek nebo plasty, ale také kov či dřevo.

 

Na co dát při lepení pozor?

Na co při aplikaci dát pozor? Pokud máme čerstvě vymalované zdi, měli bychom s lepením pár týdnů počkat, než povrch zdí dokonale proschne. Není také vhodné samolepky umisťovat do blízkosti zdrojů tepla, například radiátoru či sporáku nebo dokonce otevřeného ohně v podobě krbu. Ani povrch strukturálních maleb není pro ně zrovna ideální. Před lepením bychom měli povrch ještě pečlivě od nečistot a prachu, případně i mastných skvrn. Máme-li vinylové samolepky, můžeme je otírat vlhkým hadříkem, protože jsou voděodolné. Odstranění samolepky by mělo proběhnout bez poškození zdi, záleží ovšem na kvalitě jejího povrchu. Jestliže se povrch zdi nedrolí tak, aby se usazoval na rubu samolepky, můžeme dekoraci použít i opakovaně. Jisté je, že samolepky vydrží i několik let a mohou nám dělat radost dlouhou dobu.

 


 


Jak bude reklama vypadat?
-
Trvalá reklama zde jen za 220 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Jméno *
E-mail *
Webová stránka

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..