Závěsné WC nebo ne?

Závěsné WC nebo ne? Bydlíte v paneláku a uvažujete nad rekonstrukcí WC a koupelny? Jistě vás zaujala možnost výměny WC a nahradit jej závěsnou mísou. Některé hospodyňky říkají, že se lépe stírá prach a uklízí dlažba, když WC není na zemi, ale zavěšené na stěně.



Pokud máte instalované klasické WC, položené na zemi, tedy podlaze, tak není co uklízet pod WC. A pokud si při nákupu zařizovacích předmětů dobře vyberete takové, které nejsou na bocích velmi členité, tak ani kolem WC nemáte problém uklidit. Takže první „výhoda“ závěsných WC je eliminována, ještě se ani nestačila uplatnit.

Pokud se chystáte rekonstruovat bytové jádro či jen samotnou koupelnu a WC v paneláku, kde ještě neproběhla výměna stojatých rozvodů vody, kanalizace a plynu, tak se vám může závěsné WC ošklivě nevyplatit. Při výměně potrubí se totiž demontuje nejen WC mísa, ale i celá stěna za ní. Ta se většinou skládá ze dvou částí. Horní otevírací a spodní pevná. Případně je možné ji nahradit roletou.

Nevýhody závěsného WC

Tedy bez demontáže WC mísy a celé stěny, na které je zavěšena, není možné vyměnit stojaté rozvody (stoupačky). Hrozí tedy, že vám „mistři“ rozeberou i tu zděnou stěnu, na které máte WC mísu zavěšenou. Já vím, že jsou povinni po skončení výměny stupaček dát vše do původního stavu, ale zeptejte se někoho, kdo to celé absolvoval, o jakou kvalitní práci se jedná, zvláště když ji nemají zaplacenou.

Navíc, stěna, která drží WC a současně obsahuje nádržku na vodu nemůže být tenčí, než samotný umakartové panel nebo roleta a kombi WC s nádržkou. Nemluvě o případném rapidním nárůstu hmotnosti některého člena rodiny či návštěvy.

Související:  Nový trend dekorací pro kreativce: Samolepky na zeď

Takže si dobře zvažte, zda si dáte do paneláku namontovat závěsné WC nebo si to necháte až do svého domu.

.

Napsat komentář

Jméno *
E-mail *
Webová stránka

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..