MS Office, vyplatí se?

Při každé nové verzi kancelářského balíku MS Office se nám snaží média v reklamě namluvit, že musíme upgradovat na novější verzi. Nejinak je tomu u aktuální verzi Office 2013. Co takové přináší, bez čeho nemůžeme žít a musíme vytáhnout svou peněženku ve prospěch Redmontského malého měkkého giganta?Balík tzv. kancelářských aplikací MS Office 2013 obsahuje programy, které umožňují na počítači psát textové dokumenty, zpracovávat archy s matematickými funkcemi a operacemi, vytvářet prezentace, organizovat svůj čas a spravovat emaily, pracovat s databázemi, vytvářet a organizovat poznámky a připravovat brožury a publikace. Pravda, různé verze v různých cenách obsahují různé programy a to vše funguje pouze na počítačích s operačním systémem MS Windows.

Cena MS Office 2013

Nejlevnější verze je použitelná pouze pro nekomerční účely, podnikatelská verze již stojí kolem 200 eur a plná verze tři stovky. Kromě domácí studentské verze je nutné pro každý počítač, na kterém se aplikace využívají, koupit samostatnou licenci. Takže v malé firmě například s třemi počítači může cena za licence vyšplhat od šesti stovek do téměř tisíce eur. A přitom nic nevlastníte, stále jste zaplatili jen za právo používat programy a nikdo vám neručí za případné chyby vyvolané tímto softwarem.

Větší firmy mohou využít nepřehledný systém multilicencí, ve kterých se nevyznají snad nikde a prodejce vám udělá cenovou nabídku na přesný počet počítačů. Stále však platíte balík peněz. Je to vůbec nutné? Nejde to jinak?

MS Word, program, na psaní a zpracování textů, má ohromné ​​možnosti, o nichž velká většina uživatelů ani netuší, jen označí myší část textu a změní velikost písma. Stejně Excel má ohromné ​​možnosti parametrů, funkcí a maker a není to jen blbý program na tvorbu a tisk jednoduchých tabulek. Bohužel, v mnoha firmách se právě takto oba programy využívají a to je pak každá koruna doslova vyhozená. Ve firmách, ve kterých naplno využijí všechny možnosti balíku MS Office, může jít o zajímavou a výnosnou investici.

Efektivní náhrada Office 2013

Pokud vytváříte nebo zpracováváte jednoduché dokumenty textu nebo tabulek nebo vytváříte i komplikovanější dokumenty s plno funkcemi, ale si je nevyměňujete s „cizími“, jen v rámci firmy, můžete výsledky jako z Office 2013 dosáhnout zcela zdarma. Stačí vám jeden z dvojice bezplatných kancelářských balíků OpenOffice / LibreOffice, které donedávna byly jediným programem. Jejich vývoj se rozdělil po prodeji / fúzi firem, které zahrnovalo vývoj OpenOffice a hrozili licenční problémy.

Balíky obsahují programy pro zpracování textů, tabulek, databází, prezentací a jsou zcela zdarma. Jak pro použití doma, na školách či v podnikatelské sféře. Kdokoliv si může stáhnout svobodně z internetu kteroukoli verzi v jakékoli jazykové mutaci a používat na libovolném množství počítačů. Stále zdarma.

OpenOffice / LibreOffice dokáží otevřít, zpracovat a uložit bez problémů dokumenty z MS Office. S některými speciálními makry nebo některými funkcemi si neporadí, ale jde o malý zlomek. Na opravdu velký rozsah aplikací mnohým firmám stačí tato bezplatná alternativa.

Proč je OpenOffice zdarma?

Z historických důvodů. Původně se jmenoval program StarOffice 5.1 a byl koupen firmou, produkující databáze, které se MicroSoft „tlačil do zelí“ a vývoj databáze financoval právě prodejem MS Office. Postižená firma proto koupila německou firmu a zlepšila jejich Office a dala ho k dispozici zdarma.


.


Jak bude reklama vypadat?
-
Trvalá reklama zde jen za 220 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Jméno *
E-mail *
Webová stránka

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..