Dobré masíčko na grilu

klobasky Slunečné počasí venku připomíná blížící se léto a láká trávit čas venku. Ať už v zahradě nebo jen tak, udělat si piknik v přírodě. A když už trávíte čas s rodinou v přírodě, co tak si v přírodě připravit i chutné jídlo? Dostupné grily na dřevěné uhlí dovolují snadnou přípravu pokrmů a grilování se může stát společnou a zábavnou rodinnou aktivitou. Co všechno si s sebou zabalit?Na grilovačku je ideální, pokud máte zahrádku nebo pozemek na vesnici, například u rodičů. Samozřejmě potřebujete gril, ty ale nabízejí různé prodejny včetně obchodních řetězců v mnoha typech a na to, abyste se s rodinou zabavili i najedli, nepotřebujete utrácet velké peníze za drahé vybavení. Postačí i jednoduchý skládací smaltovaný gril, který po skončení opékání snadno vyčistíte a odložíte. Samozřejmě ke grilu nezapomeňte přibalit sáček dřevěného uhlí, podpalovače a zápalky, nejlépe dlouhé krbové.

Důležité je také to, co budete grilovat a co budete jíst. Navzdory různým magazínům s přípravou masa na gril to netřeba přehánět. Úplně postačí, když během rozhořování grilu maso potřete kvalitním olejem a dobře okořeníte i obyčejným pepřem, nejlépe z mlýnku. Maso osolte až po ugrilování. Často se griluje krkovice nebo klobásky, ale i takové kachní masíčko má svou šťávu, kachní pečeně chutná výtečně. S přílohami si nedělejte také velkou starost, vždyť přece grilování je o společně stráveném čase, ne o předvádění se. Úplně postačí chléb, který můžete také na grilu připravit jako topinky, nebo si ugrilujte čerstvou zeleninu, například papriky nebo rajčata na plátky.

grilling

Chuť masa připraveného na grilu je úplně jiná, než z hrnce nebo sporáku. Své děti při tom můžete naučit základům přípravy jídla i se spolu zabavit. Znalosti a zkušenosti, které potomkům předáte během hry a společné zážitky totiž zůstanou v jejich paměti hluboce vryté po celý jejich život.
 


 


Jak bude reklama vypadat?
-
Trvalá reklama zde jen za 220 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Jméno *
E-mail *
Webová stránka

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..